Printscreen: Youtube/FC Spartak Moscow

Stankoviću skandirali sa tribina za prvu pobedu: Babić dao gol, Saša Ilić pred otkazom

Prva pobeda za Dejana Stankovića na klupi Spartaka u zvaničnim mečevima. Iskupili su se Moskovljani za kiks u 1. kolu ruske Premijer lige i već u drugom ostvarili trijumf nad Humkijem u gostima 3:1 uz pogodak Srđana Babića.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, iako su se tresle mreže oba tima. Himki je postigao gol preko Vere, ali je poništen zbog ofsajda nakon reakcije iz VAR sobe.

Spartak je mogao do vođstva u čak 9. minutu nadoknade prvog dela igre. Dosuđen je penal, ali je Bongondin šut pročitao golman domaćih i odbranio.

Da je Stanković ispravno postupio što je odmah stavio u startnu postavu poslednje pojačanje i drugo najskuplje u istoriji kluba, Argentinca Barka, pokazalo se na samom početku drugog dela meča. U 49. minutu je ofanzivni vezista koji je stigao pre samo 3-4 dana iz Rivera za 14 miliona evra postigao svoj prvi gol u novom klubu.

Samo 6 minuta kasnije je prednost duplirana kada se Bongonda asistencijom iskupio za promašeni jedanaesterac, a Ugalde zatresao mrežu. Tada je nastala ludnica među Spartakovim navijačima koji su skandirali: “Dejan Stanković”.

Pitanje pobednika je i definitivno rešio srpski reprezentativac Srđan Babić u 72. minutu. Magomedov je u 90. minutu samo ublažio poraz.

Za razliku od Stankovića potpuno je drugačija situacija sa statusom Saše Ilića. Pari iz Nižnjeg Novgoroda je doživeo 2 poraza u prva 2 kola i to je uzdrmalo stolicu srpskom treneru.

Ruski mediji navode da je uprava vrlo nezadovoljna tim startom i da nije isključeno da već sada bude uručen otkaz legendi Partizana.