Navijač ostao bez žene i bez plasmana kluba u Seriju A, Printscreen: Twitter/@ZachLowy

Stavio porodicu na “kocku” zbog voljenog kluba: Na kraju ostao i bez pobede i bez žene

Fudbal u Južnoj Americi, a pogotovo u Brazilu i Argentini je više od igre i sporta. I u to možemo da se uverimo često, pa čak i kada su mečevi nižih liga u pitanju.

Tako je je i sa jednim navijačem tima Vila Nova iz Brazila. Njegov tim je imao zicer za plasman u najviši rang takmičenja na koji čekaju još od 1985. godine.

U poslednjem kolu, trebalo im je da u gostima pobede ekipu ABC koja je odavno već ispala iz Serije B. Ubedljivo su bili najgori tim u ligi sa 28 poraza.

Naravno, navijačka euforija u gradu Gojani dostigla je vrhunac. Brojni navijači su se zaputili na gostovanje da uživo dožive trenutak na koji čekaju već 38 godina.

Među njima je i momak, koji je zbog ove utakmice, ostavio kod kuće trudnu ženu sa trogodišnjim detetom, koje se sprema za operaciju. Dakle, stavio je svoju porodicu “na kocku” takoreći.

Nažalost, napravio je grešku. Veliku grešku.

Kapiten tragičar, a postigao 2 gola

Vila Nova je doživela neočekivani poraz 3:2. Kapiten Rafael Donato postigao je autogol u 14. minutu. Toni Anderson je duplirao vođstvo domaćina u 42. i nade svih navijača Vila Nove su polako tonule već posle 45 minuta.

Ipak, kapiten je dao nadu u 79. minutu kada je prvi gol, ali je u 94. minutu opet napravio kiks karijere – skrivio je jedanaesterac. Anderson ga je iskoristio za previlikih 3:1. Na kraju u 119. minutu je Donatov drugi gol stigao prekasno.

A što se ovog navijača tiče, osim što njegova Vila Nova nije uspela da se domogne brazilske Serije A, i njegova supruga je podnela zahtev za razvod braka.