Vladimir Stojković (Prinscreen: X/@TheNassrZone)

Stojke začarao mrežu i Manea: Prvo se prekrstio, pa odbranio Senegalcu penal i zicer (VIDEO)

Al Nasr je bez najboljeg igrača Kristijana Ronalda slavio u prvenstvu Saudijske Arabije protiv Al Feihe (3:1), kluba za koji brani Vladimir Stojković. Legendarni srpski golman briljirao je na golu protiv favorizovanog rivala u prvom poluvremenu, ali je kompletan tim podbacio u nastavku kada je viđen preokret.

Stojke, koji s uspehom čuva mrežu tima koji vodi Vuk Rašović, uspeo je u prvih 45 minuta da odbrani penal Senegalcu, koji je u odsustvu Ronalda (zbog suspenzije i crvenog kartona u Superkupu) predvodio napad Al Nasra na ovom meču.

Igrao se 42. minut, Mane je namestio loptu na 11 metara, Stojković se, tradicionalno, prekrstio, a Senegalac ju je poslao visoko preko gola. Tako je Al Feiha iznenađujuće otišla na odmor s golom prednosti pogotkom Sakale iz šestog minuta.

Nastavio je Stojković da brljira i u drugom poluvremenu, a u 55. minutu maestralno je skinuo i zicer Maneu. Senegalac se našao još jednom u sjajnoj prilici, ali mu je Stojke nogama odbranio udarac i sačuvao prednost svog tima.

Međutim, kvalitet Al Nasra došao je do izražaja u poslednjih 20 minuta. Prvo je Al Amri izjednačio rezultat u 72. a zatim Mane sa dva pogotka u 76. i 82. kompletirao potpuni preokret za pobedu drugoplasiranog kluba u Saudijskoj Arabiji.

Ruku na srce, i Stojković je mogao bolje da interveniše posebno kod drugog gola Al Nasra…