Oleksandr Karavajev - Stole Dimitrijevski prima gol sa 40 metara
Oleksandr Karavajev - Stole Dimitrijevski prima gol sa 40 metara (Foto: Printscreen/Reddit)

Stole branio skoro sve, pa primio gol sa 40-ak metara u šestom minutu nadoknade (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Ukrajine ne može da igra kod kuće, ali ovog popodneva joj ni Prag nije smetao. U glavnom gradu Češke savladala je selekciju Severne Makedonije i njenog golmana po imenu Stole Dimitrijevski sa 2:0, u utakmici sedmog kola grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Već u 30. minutu Georgi Sudakov je postigao pogodak za vođstvo. Pogledajte ga OVDE.

Od tog momenta Stole Dimitrijevski nije dozvoljavao Ukrajincima da ga opet savladaju, ali i on je drugi put poklekao u šestom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Pobedu je potvrdio Oleksandr Karavajev u 95. minutu i to na fascinantan način. Taj pogodak pogledajte OVDE.

Fudbaleri Ukrajine upisali su treću pobedu u ovim kvalifikacijama i trenutno su drugi na tabeli Grupe C sa deset bodova. Lider ove grupe je Engleska sa 13 bodova, po sedam bodova imaju Italija i Severna Makedonija, s tim da Italijani imaju dve utakmice manje od Ukrajine.

U drugom meču odigranom u terminu od 16.00 sastale su se dve poslednjeplasirane ekipe u Grupi H i Severna Irska je u Belfastu bez većih problema slavila protiv San Marina sa 3:0.

Obe ekipe su ostale na svojim pozicijama – Severna Irska je pretposlednja sa šest, dok je San Marino poslednji na tabeli bez bodova i ima gol razliku 0:24.