Stole Dimitrievski; Foto: Beta/AP/Andrew Medichini

Stole Dimitrievski zaustavio i Real i Barsu: Španija priča o bravurama makedonskog golmana (VIDEO)

Fudbaleri Rajo Valjekana i Barselone odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 14. kola španske LaLige.
Valjekano je poveo u 39. minutu pogotkom Unaja Lopesa, a izjednačenje i bod Barseloni doneo je Florijan Ležer autogolom u 82. minutu.

Apsolutni heroj osvojenog boda domaćih je makedonski čuvar mreže Stole Dimitrievski. On je briljirao na golu “pčelica” i uspeo ono što nije nikome do sada u Španiji, pa ni Evropi.

Naime, Dimitrievski je jedini koji je ostao neporažen u oba meča protiv Barselone i Real Madrida. Prethodno je sa Rajom odoleo na “Santjago Bernabeu” sačuvavši svoju mrežu za više od 100 minuta fudbala.

Barselona je i dalje treća na tabeli španskog prvenstva i ima 31 bod. To je bod manje od Real Madrida, a tri od prvoplasirane Đirone. Rajo Valjekano je trenutno osmi tim lige sa 19 bodova na svom kontu.

Rajo će u narednom kolu Primere gostovati Atletik Bilbau, dok Barselonu očekuju dva meča na svom stadionu. Najpre protiv Porta u Ligi šampiona, a onda i Atletiko Madrida u Primeri.