Dva keca
Seltik - Atletiko Madrid; Foto: Beta/AP/Andrew Milligan

Stotine zastava Palestine na utakmici Lige šampiona: Seltik je u gadnom problemu (FOTO)

U utakmici 3. kola Lige šampiona između Seltika i Atletiko Madrida, nije samo fudbal bio u prvom planu. Meč koji je završen rezultatom 2:2, imao je svoju uvertiru. Na samom startu “Seltik parkom” u Glazgovu zaviorilo se na stotine zastava Palestine, koja je poslednjih dana u otvorenom ratu sa Izraelom.

Tolika podrška bilo kojoj zaraćenoj strani na utakmici Lige šampiona definitivno spada među čudne stvari. Pogotovo ako se traži politička korektnost, koja trenutno u Evropi nikako nije naklonjena Palestincima. A navijači škotskog prvaka upravo su nedvosmisleno zauzele stranu. I to protiv Izraela.

Čak je u jednom sektoru stadiona bilo zabranjeno unošenje iste te stotine zastava Palestine. Nikakav problem. Navijači obučeni u majice u tim bojama su se poređali tako da su svi zajedno dali sliku obeležja ove države. Istu sliku navijači Seltika prikazali su i u Edinburgu, u meču protiv Hartsa.

Atletiko preživeo Glazgov

Opasno se zakuvala situacija u grupi E, gde je posle pobede Fejenorda nad Lacijom (3:1), remi Seltika i Atletika (2:2), uslovio da su tri tima poređana u samo dva boda. Gosti su dva puta stizali prednost škotskog šampiona i na kraju “iščupali” bod s desetoricom.

Seltik je poveo preko Furuhašija u četvrtom minutu, da bi Grizman posle promašenog penala ipak izjednačio u 25. Palma je doneo novu prednost zeleno-belima u 28, ali je jedan bod Jorgandžijama sačuvao Alvaro Morata pogotkom u 53. minutu. Atletiko je meč završio sa desetoricom jer je isključen Argentinac De Pol u 82. minutu.

Kada je reč o tabeli ove grupe, posle polovine odigranih utakmica vrlo je neizvesno, a Seltik stoji najlošije. Ima samo jedan bod, naspram Lacija koji ima četiri, Atletika koji ima pet i prvoplasiranog Fejenorda sa šest bodova.