Atletiko - Real; La liga
Atletiko - Real; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

Strašan “Madrilenjo”! Atletiko nokautirao Real u novoj spektakularnoj goleadi

Atletiko i Real Madrid, ove sezone, definitivno ne umeju da odigraju dosadan meč. Pre samo sedam dana u Rijadu je bilo 5:3 za Real Madrid u polufinalu Superkupa Španije, ali ove večeri je u osmini finala Kupa kralja bilo 4:2 za Atletiko. Naravno, opet posle produžetaka. A novi “Madrilenjo” čeka nas već 4. februara, na “Santjago Bernabeu”.

U spektakularnom meču na stadionu “Vanda Metropolitano” Atletiko je, bez ikakve dileme, zaslužio prolaz. Branilac trofeja u ovom takmičenju vodio je tri puta, a Real se vraćao dva puta. Sve dok u produžecima “jorgandžije” nisu nokautirale najvećeg rivala.

Goleada je otvorena tek u 39. minutu kada je Samjuel Lino, vezista Atletika, doveo domaći tim u vođstvo. Ipak, izjednačenje stiže u nadoknadi prvog dela, kada Jan Oblak nespretno postiže autogol za 1:1.

Tim Dijega Simeonea ponovo vodi od 57. minuta, a strelac je protiv bivšeg kluba bio Alvaro Morata. Real uspeva ponovo da se vrati u 82. minutu, i to golom Hoselua na centaršut Džuda Belingema. I ušlo se u nove produžetke, druge u razmaku od sedam dana ovih ljutih rivala.

Prevagu je napravio Antoan Grizman, koji je maestralno probio po desnoj strani, namestio se na levu nogu i zakucao loptu u mrežu Andreja Lunjina. To je bio ključni momenat, pošto Real više nije uspevao da se vrati u život. “Kraljevi” su na ovom meču tri puta pogađali okvir gola, a bodež u srce za kraj zabio im je Rodrigo Rikelme, pogotkom u kontri za konačnih 4:2.

Barselona je bila sigurna

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja, pošto su na gostujućem terenu pobedili trećeligaša Unionistas sa 3:1. Inače, u pitanju je tim koji je u prethodnoj rundi šokirao Viljareal i izbacio ga iz daljeg takmičenja.

Trećeligaš iz Salamanke i ove večeri poveo je u 31. minutu golom Alvara Gomesa. Izjednačio je Feran Tores u 45. minutu. Barselona je, zatim, povela golom koji je Žul Kunde postigao u 69. minutu. Konačan rezultat postavio je Alehandro Balde u 73.

Katalonski klub je rekorder Kupa kralja sa 31 titulom, a poslednji put trijumfovao je u tom takmičenju 2021. godine.