Strašan meč u Kataloniji: Barsa primila pet komada posle 30 godina i ispala iz šampionske trke

Barselona je i definitivno izgubila korak u šampionskoj trci sa Real Madridom i senzacionalnom ekipom Đirone pošto je još jednom kiksirala, ovoga puta na svom terenu u duelu sa Viljarealom – 3:5 (0:1).

Bio je to fantastičan meč, pun uzbuđenja i preokreta. Gosti su poveli golom Morena u 41. minutu. I pored činjenice da je istom igraču nešto ranije u 22. minutu, poništen pogodak zbog prekršaja u napadu.

Akomah je u 54. minutu duplirao prednost i činilo se tada da Viljareal ide ka sigurnom trijumfu.

Ali, nisu pomislili na predaju u Barseloni. Nadu im je vratio Gundogan u 60. minutu, a isti igrač je osam minuta kasnije asistirao Pedriju za izjednačenje. Već u 71. minutu Barselona je preokrenula, i to autogolom Erika Baija.

Međutim, nije se ni Viljareal predavao, a u 84. minutu publiku na čuvenom “Monžuiku” šokirao je Guedeš, koji je doneo izjednačenje. Nije to bilo sve, u jeku napada Barselone sevnula je kontra, a u 99. minutu veliku radost gostima doneo je Sorlot.

Trijumf Viljareala je u 102. minutu potvrdio Hose Morales. Ovo je prvi put da je Barselona primila pet golova na svom terenu još od 1994. godine i meča Superkupa u kome je poražena od Saragose sa 5:4.