Kadeti Partizana, gol, večiti derbi, slavlje
Slavlje kadeta Partizana (Foto: Printscreen/You Tube/FK Partizan)

Strašan večiti derbi kadeta: Spretni Bajramović kaznio promašaje crveno-belih (VIDEO)

Kadeti Partizana i Crvene zvezde odigrali su zanimljiv večiti derbi u Zemunelu pred nekoliko stotina gledalaca, a posle velike borbe i preokreta slavili su crno-beli – 2:1 (0:1). Tako su mladi fudbleri iz Humske uvećali prednost na tabeli nad večitim rivalom na čak sedam bodova.

Zvezda može da žali za celim plenom jer je imala mnogo bolje prilike, posebno u završnici utakmice kada se istakao golman domaćeg tima Vukašin Jovanović, apsolutno najbolji pojedinac ovog susreta.

Crveno-beli su poveli u 30. minutu, a strelac je bio njihov najbolji igrač na ovom meču Uroš Đorđević. Lako mu je na desnom krilu asisitirao Ranković, ovaj ušao u šesnaesterac i rutinski pogodio donji levi ugao gola Partizana.

Domaćini su igrali rezervisano na ovom meču, svesni da im i bod odgovara, a do izjednačenja su stigli u 62. minutu. Sjajan udarac veziste Kostića, golman Zvezde Vuk Draškić je sproveo pravo na glavu Eldina Bajramovića koji ga je majstorski lobovao za 1:1.

Zvezda se ispromašivala

Zvezda je krenula u potpunu ofanzivu u završnici. Najpre je u 79. minutu Đorđević sa desnog krila sjajno šutirao u rašlje, ali je golman Jovanović reagovao još bolje i izbio loptu u korner. Isti igrač propustio je još bolju šansu u 81. kada je imao loptu na tacni na oko deset metara, ali je od celog gola pogodio čuvara mreže crno-belih koji je ležao na travi.

Zatim je i njegov saigrač Tošić pogodio prečku gola crno-belih u 85, da bi bukvalno u sledećem napadu u sjajnoj kontri spretni Bajramović utekao odbrani Zvezde i drugim golom na meču doneo veliku radost crno-belima.

Zvezda je i posle tog primljenog gola nastavila da napada. Veliku priliku propustio je u 90. minutu na drugoj stativi jedan fudbaler crveno-belih. U četiri minuta nadoknade videli smo prave viktorije pred golom crno-belih, ali su se nekako odbranili i sačuvali vredna tri boda.

Čarke i crveni karton

Na kraju utakmice viđene su i manje čarke između igrača dva tima, ali se sve završilo u granicama korektnog. Treba reći i da je u finišu meča zbog protesta isključen trener kadeta Crvene zvezde Slađan Nikolić.