Ženski fudbal, ŽFK Spartak, Liga šampiona u fudbalu za žene
Fudbalerke Spartaka nadomak elite (Foto: MN press)

Subotičanke gaze ka Ligi šampiona: “Crna kraljica” iz Gane razbila favorizovane Finkinje

Fudbalerke Spartaka upisale su i drugu pobedu u prvoj fazi kvalifikacija i time se primakle na korak od plasmana u grupnu fazu Lige šampiona. U finalu pretkvalifikacionog turnira u Danskoj, savladale su favorizovani KuPS iz Finske sa 2:1 i to posle preokreta.

Popularne “Golubice” su odigrale odličnu utakmicu, a posebno je bila dobra reakcija posle primljenog gola jer su igračice iz Finske povele već u trećem minutu pogotkom Aine Kroger.

Preokret Subotičankama donela je mlada reprezentativka Gane Doris Boaduva. Napadačica Spartaka je prvo u 11. minutu pogodila za izjednačenje, da bi u 63. minutu reprezentativka popularnih “Crnih kraljica” donela veliki trijumf ekipi iz Subotice.

U poslednjih desetak minuta srpski šampion je igrao sa deset igračica jer je isključena Amerikanka Mekenzi En Langdok koja takođe brani boje Spartaka.

Inače, klub iz Subotice ima u svojim redovima dve Amerikanke, Kanađaku, Brazilku i fudbalerku iz Gane.

Ova pobeda je šampionkama Srbije donela plasman u poslednju rundu kvalifikacija u kojoj će rivala dobiti posle žreba koji je na programu 15. septembra. Mečevi odluke igraju se u oktobru.