Ronald Arauho; Foto: Beta/AP/Alvaro Barrientos

Sudijska brljotina u Vigu, Jago Aspas slomio ekran za VAR – Barsa ukrala pobedu u 94. minutu (VIDEO)

Vrlo zanimljivo veče je za nama u španskoj LaLigi, ali nije bilo tako zabavno igračima i navijačima Selte. Ekipa iz Viga je na domaćem terenu odigrala samo 1:1 sa Seviljom, ali je teren napustila sa gorkim osećajem u ustima. Jer, lako je mogla da slavi samo da je sudija Ernandes Ernandes ostavio svoju odluku na snazi i posle gledanja VAR snimka. A, reklo bi se, trebalo je to da učini.

Bio je šesti minut nadoknade kada je arbitar dobio poziv iz VAR sobe. Nekoliko minuta je trajalo premišljanje i, na kraju, konačna odluka da penala neće biti. To je izazvalo revolt kod domaćih, igrača i navijača. A posebno kod kapitena Selte, Jaga Aspasa.

– Svi su videli šta se desilo. Kao prošle sedmice (protiv Đirone), svaki put kad podignemo glavu, sve nas dublje potope. Kad dosude penal protiv nas ili kad damo gol, odmah idu da gledaju VAR. Ovoga puta procenjuju intenzitet hvatanja!? Ako nam dozvole, pobedićemo na San Mamesu u narednom kolu. Ako ne, lica će nam biti ista kao sad – izjavio je Aspas posle meča.

Aspas je čak, izlazeći sa terena, slomio VAR ekran pored aut-linije. Eto, to je bilo njegovo mišljenje na delu.

Barselona slavila u 94. minutu

Fudbaleri Barselone pobedili su na gostujućem terenu Real Sosijedad sa 1:0, u utakmici 12. kola španskog prvenstva. Jedini gol postigao je Ronald Arauho, i to u četvrtom minutu nadoknade vremena. Asistent za neverovatno važnu pobedu Barselone, posebno nakon poraza u “El klasiku” od Real Madrida, bio je Ilkaj Gundogan.

Posle osme pobede Barselona se popela na treće mesto na tabeli sa 27 bodova, četiri manje od vodeće Đirone. Drugoplasirani Real Madrid ima 28 bodova, ali i utakmicu manje od ta dva rivala. Real Sosijedad je ostao šesti na tabeli sa 19 osvojenih bodova.