Suma majstorijom slomio Čukarički: Novi Pazar pobedio “brđane” posle 7 godina, Čolović utišao “Bagdalu”

Sejduba Suma počeo je da se isplaćuje Novom Pazaru. U 12. kolu Superlige Srbije, Gvinejac je prelomio meč kraj Jošanice protiv Čukaričkog. I to tako što mu se piše asistencija Marku Obradoviću za trijumf rezultatom 1:0 (0:0).

Novopazarci su prvi put posle sedam godina savladali popularne “brđane”. Ali mnogo bitnije od toga jeste da su ostvarili petu pobedu ove sezone, svaku na domaćem terenu.

Trenutak odluke desio se u 80. minutu. Tada je Čuka izgubila loptu na svojoj polovini, a odmah usledila kontra koju je istrčao Sejduba Suma. Bio je brži od svih, izbio sam ispred golmana Belića i pogodio stativu. Ipak, na gol-liniju je loptu dočekao Obradović i ćušnuo je u mrežu.

Čukarički je još jednom posustao. Očigledno mu je prija borba na tri fronta. Sa druge strane, “legija stranaca” iz Novog Pazara je pokazala da ima velike ambicije u tekućoj sezoni. Posebno od dolaska Adema Ljajića u matični klub. Tako je, posle Vojvodine, pao i Čukarički.

Meč je odigran bez prisustva publike zbog kazne koja je izrečena Novom Pazaru za incidente na meču protiv Vojvodine.

Novi Pazar se pobedom izjednačio sa Čukaričkim, obe ekipe sad imaju po 16 bodova, ali je klub sa Banovog brda zbog meča manje u prednosti. U narednoj rundi Novi Pazar će na gostovanje TSC-u u Bačku Topolu, dok će Čukarički posle gostovanja u Firenci u Ligi konferencija dočekati Vojvodinu.

Napredak – Radnički 1923 1:3

Niz crnih rezultata Napretka se nastavio i protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak. Kragujevčani su trijumfovali “Pod Bagdalom” na krilima Stefana Čolovića.

Posle 0:0 u prvom poluvremenu uz jednu prečku koja se zatresla, u drugoj polovini meča je viđena goleada. Čolović je u 54. minutu doneo vođstvo gostima koje je duplirao Džefri 13 minuta kasnije.

Bastajić je dao nadu domaćinu da možda može da izbegne poraz, ali je drugim golom Čolovića nada raspršena u 7. minutu sudijske nadoknade vremena.