Ademola Lukman; Foto: Beta/AP/Sunday Alamba

“Super orlovi” odleteli u polufinale KAN: Lukman za pobedu, Osimen za brigu

Fudbaleri Nigerije prvi su polufinalisti Kupa afričkih nacija. Oni su savladali Angolu rezultatom 1:0 i došli na dva koraka od titule, koju su u istoriji osvajali tri puta.

Strelac jedinog gola bio je fudbaler Atalante Ademola Lukman u 41. minutu. On je bio na pravom mestu posle odličnog prodora po levoj strani i zakucao je loptu u mrežu.

Mrežu Angole nešto kasnije tresao je i Viktor Osimen, ali mu je gol poništen. U samom finišu se napadač Napolija povredio, šepajući je napustio teren i pitanje je hoće li igrati u polufinalu.

Igrači Angole su najbolju šansu imali u 59. minutu. Tada su Zinija delili centimetri da se proslavi, ali je pogodio stativu i nije uspeo da anulira prednost “Super orlova”.

Nigerijci, koji su poslednji put bili šampioni Afrike 2013. godine, u polufinalu će igrati protiv boljeg iz meča Zelenortska ostrva – Južna Afrika. Preostali parovi četvrtfinala su Mali – Obala Slonovače i DR Kongo – Gvineja. Oba meča igraju se u subotu.