Promašaj

Superliga Srbije nam donosi promašaj sezone: Sa metar od gola Luković je uspeo da promaši (VIDEO)

Fudbaleri IMT-a i Radnika iz Surdulice podelili su bodove u 11. kolu Superlige Srbije. Rezultat na stadionu na “krovu” bio je 1:1, i to zahvaljujući nestvarnom prilici u 97. minutu koja bi mogla da se okarakteriše kao promašaj sezone.

Igrao se sedmi minut nadoknade kada je domaći tim išao po pobedu. Izveli su Beograđani dobru akciju, pa je šansu dobio Glišić. Njegov šut je golman gostiju Ranđelović odbranio i odbio loptu do prečke.

Parabolu, pa okvir gola, na metar od gol-linije čekao je Luković. Lopta mu je pala pravo na glavu, ali je on uspeo da promaši sedam metara veliki gol i da ponovo pogodi prečku.

Iako je ispred njega bio igrač Radnika, prilika za IMT nije mogla da bude bolja. Očekivano, zavladala je neverica svih prisutnih na stadionu Tržnog centra “Voždovac”, ali i ljubitelja fudbala kraj malih ekrana.

Dok su igrači IMT-a u šoku polegali na travu, sudija je koji sekund kasnije odsvirao kraj utakmice. Definitivno promašaj sezone, makar u dosadašnjem toku iste.

IMT poveo, Radnik izvukao bod

Domaćin je poveo u 24. minutu. Zarija Lambulić je bio asistent, a Nikola Glišić strelac. Na izjednačenje Surduličana se čekalo do samog finiša. Rezervista Mihailo Baić doneo je bod Radniku golom u 81. minutu, posle asistencije Nemanje Tomaševića.

IMT je sada deveti sa 11 bodova, dok Radnik sa devet bodova zauzima 12. poziciju.

Radnički i Napredak remizirali u Nišu

Fudbaleri niškog Radničkog i Napretka odigrali su nerešeno 1:1 u meču 11. kola Superlige Srbije. Domaćin je u Nišu poveo golom Miljana Škrbića u 27. minutu, posle dodavanja Sava Petrova.

Slično kao u duelu IMT-a i Radnika, izjednačenje je stiglo u završnici. Ali, ovog puta duboko u nadoknadi. Rezervista gostiju Slobodan Stanojlović je golom u 95. minutu doneo veoma važan bod Napretku.

Obe ekipe sad imaju po osam bodova, ali Radnički iz 10, a Napredak iz devet utakmica. Na tebeli je Radnički na 13, a Napredak na 14. mestu.