Jan-Karlo Simić

Supertalentovani Srbin debitovao za Milan i odmah dao gol: Simić piše istoriju na San Siru

Na stadionu San Siro odigrala se utakmica 16. kola italijanske Serije A između Milana i Monce, na kraju velikan je slavio na domaćem terenu sa 3:0, a meč je već u probeležio mladi Srbin Jan-Karlo Simić.

Mladi defanzivac (18) ušao je u igru u 24. minutu umesto povređenog Pobege, Simić je tako upisao debi za prvi tim Milana, a da priča bude još lepša u 41. minutu je postigao gol za 2:0. Pre njega precizan je bio Rejnders u 3. minutu.

Simić je sjajno ispratio akciju svojih saigrača i iz peterca sproveo loptu u mrežu, posle pasa Rafe Leaa sa desne strane. U drugom poluvremenu Milan je ponovo imao inicijativu, a čak je simić ponovo mogao do gola. Treći gol delo je Okafora u 76.

Podsetimo, Simić je rođen u Nemačkoj, ali je nedavno odlučio da igra za mlađe selekcije Srbije.