Sudija Hulio Fernando Gutijerez je produžio utakmicu čak 42 minuta, Printscreen: Youtube/TigoSportsBolivia/Youtube

Suspendovan sudija koji je produžio utakmicu čak 42 minuta: Igralo se dok domaćin nije pobedio

Sudija Hulio Fernando Gutijerez je bio suspendovan ove godine zbog toga što je produžio utakmicu čak 42 minuta. Bio je to meč koji je odigran u martu između Atletiko Palmaflora i Bluminga i završen rezultatom 3:2.

Reč je o meču bolivijskog šampionata koji je ukupno trajao neverovatnih 132 minuta. Na njemu je viđen preokret domaćina koji je gubio 0:2, a na kraju osvojio sva tri boda.

Od 0:2 do 3:2 u 38. minutu nadoknade

Sve je počelo od toga kada su arbitar i njegovi pomoćnici potrošli 17 minuta kako proverili gol u 86. minutu. Pogodak Gastona Maeza za 2:1 je bio diskutabilan. Priznat je tek posle 17 minuta većanja zajedno sudije i njegovih kolega iz VAR sobe.

Uprkos tome što je bila ovolika pauza, gostujući igrači i navijači su očekivali da nadoknada ne bude duža od 20 minuta. Ali nije tako mislio arbitar. U 24. minutu nadoknade vremena je Hoze Luis Sinistera postigao izjednačujući pogodak.

Usledile su haotične scene na terenu i protesti igrač Bluminga zbog čega su dvojica zaradili i isključenja. Zbog svega toga sudija je nastavio da produžava utakmicu i dalje, te se u 38. minutu nadoknade dogodio potpuni preokret.

Kaneta je postigao gol za 3:2 i tako doneo pobedu svom timu.