Holandija Irska

Švajcarska preko tzv. Kosova do EP: Kartu čekirali Rumuni i Holanđani

Završene su sve utakmice današnjeg dana programa kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine, a dve reprezentaije zvanično su obezbedile učešće na prvenstvu.

Na sedam utakmica viđeno je ukupno 25 golova, a tom proseku najviše su doprineli reprezentativci Francuske koji su svladali Gibraltar rezultatom 14:0. Rumunija i Švajcarska obezbedile su učešće na Euru 2024.

Reprezentacija Švajcarske odigrala je težak meč protiv tzv. Kosova – 1:1. Jedini gol za domaću selekciju postigao je Ruben Vargas u 47. minutu susreta, za goste strelac je bio Hiseni u 82. Meč je odigran u Bazelu, a Švajcarci su ovim remijem overili plasman na završni turnir, a pomoć su imali i od Rumuna.

Rumunija je savladala Izrael u gostima rezultatom 2:1 posle preokreta, te ih ostavila bez nade za prolaz dalje. Već u drugom minutu susreta gol za Izraelce postigao je Zahavi, međutim sa dva gola u mreži Omrija Glazera slavila je Rumunija u Felčutu u Mađarskoj. Prvi gol delo je Puškaša u 10. dok je drugi postigao Hađi u 63. minutu.

Kao i Švajcarska, iz grupe I na Evropsko prvenstvo plasirala se i Rumunija, dok će Izrael morati preko baraža da se domogne takmičenja.

Holandija je savladala Irsku rezultatom 1:0, a pobedonosni gol delo je Veghorsta u 11. minutu. Svakako zanimljiva je činjenica da su i Holanđani čekirali karte za Nemačku.

Iz iste grupe ranije je prolaz overila ekipa Francuske koja je danas u nebitnom meču demolirala Gibraltar rezultatom – 14:0 i tako zabeležila pobedu sa najvećom gol razlikom.