Osasuna's Bryan Zaragoza scores his side's second goal during a Spanish La Liga soccer match between Osasuna and Barcelona at El Sadar stadium in Pamplona, Spain, Saturday, Sept. 28, 2024. (AP Photo/Miguel Oses)
Brajan Saragosa (Foto: Beta/AP Photo/Miguel Oses)

Svaki put kad igra protiv Barse pretvara se u Ronalda: “Otpadak” Bajerna i Hrvat unakazili Katalonce (VIDEO)

Zgusnut raspored i povrede naterale su Hansija Flika da iskombinuje sastav Barselone na gostovanju u Pamploni protiv Osasune, a loša procena Nemca u izboru igrača koštala je Katalonce premijernog poraza u Primeri ove sezone i to ubedljivog – 4:2 (2:0).

Do ovog kola jedini stoprocentni tim u ligi pao je u osmom kolu protiv jednog od najprijatnijih izenanđenja, a opet je koban za Barselonu bio Brajan Saragosa. Mladi napadač koji se nije proslavio prošle sezone u Bajernu iz Minhena, vratio se u domovinu i nastavio gde je stao.

Opet je “maltretirao” odbranu Katalonaca prodorima po boku, a u razmaku od deset minuta sredinom prvog dela rešio je ovu utakmicu golom i asistencijom.

Osasuna je povela u 18. minutu, strelac je bio Hrvat Ante Budimir, a asistent već pomenuti Saragosa. Za Barsu je na ovom meču branio Injaki Pena, ali nije mogao ništa u 28. kada ga je Saragosa matirao za 2:0 na oduševljenje domaće publike.

Hansi Flik je na klupi za rezerve na ovom meču ostavio i Lamina Jamala i Rafinju, od standardnih napadača igrao je samo Levandovski, a lider se mučio da stvori izgledne prilike na ovom meču. Ipak, Barselona je u 53. minutu preko Viktora smanjila na 2:1 i očekivao se spektakl do kraja.

Flik je na isteku sata igre ubacio i Jamala i Rafinju i krenuo u ofanzivu, a golman Osasune Erera u 66. skinuo je zicer Feranu Toresu za izjednačenje. Taj detalj bio je impuls za domaćine koji su u 72. minutu izborili jedanaesterac koji je u trijumf pretvorio Budimir, drugim golom na meču.

Sve je bilo gotovo na ovom meču u 85. minutu, kada je Bretones izvrsnim udarcem sa distance povisio na 4:1, a Lamin Jamal je u 89. takođe lepim šutem ublažio visok poraz katalonskog velikana.