Sautempton - VBA; Foto: Beta/AP/Jacob King

“Sveci” izborili veliko finale na “Vembliju”: Ko će u Premijer ligu – Sautempton ili Lids?

Kako se približi kraj sezone, u Engleskoj postaje sve vrelije u borbi za ulazak u Premijer ligu kroz uvek neizvesni plej-of Čempionšipa. Timovi od trećeg do šestog mesta bore se za finalni susret na “Vembliju” i tada se igra utakmica poznata kao “meč od 200.000.000 funti”.

Ove godine rivali u njemu će biti Lids i Sautempton koji su opravdali svoje uloge favorita protiv Noriča, odnosno, Vest Bromvič Albiona. Lids je u četvrtak pregazio “kanarince” u revanšu sa 4:0, dok su “sveci” ove večeri nadigrali VBA sa ukupnih 3:1.

Ekipa trenera Rasela Martina sačuvala je svoju mrežu na gostujućem terenu, ali nije tada tresla protivničku. Da bi u revanšu, u petak uveče na svom “Sent Merisu” zablistala i sa tri gola u drugom poluvremenu potukla četu sa “Hitrousa”.

Dvostruki strelac za domaće bio je Adam Armstrong, jednom iz penala, dok je prvo vođstvo doneo Smolboun. Strelac počasnog gola za goste bio je Kipre u sedmom minutu nadokande, u trenutku kada je slavlje čitavog stadiona uveliko bilo u toku.

Lids i Sautempton će za plasman u Premijer ligu igrati 26. maja na “Vembliju”. Pobednik će se pridružiti Lesteru i Ipsviču, koji su kroz ligaški deo Čempionšipa izborili plasman među elitu. Oni će zameniti Šefild junajted, Barnli i Luton, koji se brže-bolje, vraćaju u drugi rang takmičenja.