Algeria players protest to the referee Issa Sy during the African Cup of Nations Group D soccer match between Algeria and Angola in Bouake, Ivory Coast, Monday, Jan. 15, 2024. (AP Photo/Themba Hadebe)
Alžirci protestuju zbog poništenog gola makazicama, Foto: Beta/AP Photo/Themba Hadebe

Svet nije znao šta se dešava na utakmici 40 minuta, problem sa himnama i poništen gol makazicama

Završen je i treći dan Afričkog kupa nacija u Obali Slonovače koji smo navikli da ima svoje “crne rupe”. Upravo problemi i skandali koji često prate ovo takmičenje predstavljaju i njegovu draž, kao i to što se igra u januaru. A danas toga nikako nije manjkalo.

Prvi meč na turniru je ovog ponedeljka odigrao branilac titule, Senegal i odmah na tom meču imali smo kikseve organizatora. Počelo je od toga što sa razglasa nisu mogle da se puste himne Senegala i Gambije, pa su navijači sa tribina pevali, a igrači ih pratili.

Nestao prenos i internet na stadionu

Međutim, to je još i minorna stvar u odnosu na ono što se dogodilo u 25. minutu. Naime, u tom trenutku utakmice čitava planeta je ostala bez direktnog prenosa. Ne samo da je nestao prenos u celom svetu, već je nestao i internet signal.

Tako da niko nije imao pojma šta se dešava na utakmici, osim da Senegal vodi 1:0 golom Pape Gaja. Prekid je trajao nekih 40 minuta, tako da kada se signal vratio već je uveliko počelo drugo poluvreme.

Tada su svi saznali da je Gambija ostala sa igračem manje, što su “Lavovi iz Terange” iskoristili da postignu još 2 gola preko Lamina Kamare.

U okviru iste ove grupe C smo imali i prvo malo iznenađenje. Favorizovani Kamerun nije uspeo da savlada Gvineju iako je imao čitavo drugo poluvreme igrača više. Meč je završen 1:1.

Autsajderi su poveli preko Bajoa u 9. minutu, dok su Kamerunci izjednači preko Magrija na početku drugih 45 minuta.

Poništen najlepši potez turnira

U poslednjem meču dana između Alžira i Angole smo videli možda i najlepši potez dosadašnjeg toka KAN-a. U pitanju je gol Buneđaha makazicama, ali je poništen opravdano jer mu je prethodio ofsajd.

Pre toga je isti igrač doneo prednost Alžircima, ali su Angolci stigli do izjednačenja u 68. minutu sa “bele tačke”.

Kvote za mečeve Kupa afričkih nacija u utorak pogledajte OVDE.