Fenerbahce's Dusan Tadic, right, plays the ball next to Spartak Trnava's Kristisn Kostrna during the Europa Conference League group H soccer match between Fenerbahce and Spartak Trnava at Sukru Saracoglu stadium in Istanbul, Turkey, Thursday, Dec. 14, 2023. (AP Photo/Francisco Seco)
Dušan Tadić (Foto: Beta/AP Photo/Francisco Seco)

Tadić doživeo debakl: Fenerbahče se oprostio od borbe za trofej (VIDEO)

U prvom meču četvrtfinala Kupa Turske sastali su se Ankaraguču i Fenerbahče, za koji je kao kapiten na ovoj utakmici igrao Dušan Tadić. Na kraju je bilo 3:0, a tim iz glavnog grada Turske ide dalje.

Čengiz Under je imao prvu šansu u četvrtom minutu, ali je nije iskoristio. Penal stiže šest minuta kasnije kada Morutan pogađa za 1:0.

Ali Sou je imao novu šansu za Ankaraguku u 29. minutu, a u 33. minutu Čacigiovanis je postigao gol za 2:0 i tako nagovestio pobedu svog tima.

Drugo poluvreme, ista priča

Novu šansu Olimpiju Vasile Morutan imao je u 60. minutu kada je golman Fenera odbranio njegov udarac u situaciji jedan na jedan.

Mert Četin je deset minuta kasnije zatresao mrežu Fenera, ali je posle VAR provere uspostavljena ofsajd pozicija i pogodak je opravdano poništen.

Gari Rodrigez ulazi u 82. minutu, a u 87. minutu pogađa za 3:0. Gol je prvobitno poništen, ali je VAR utvrdio da nije bilo ofsajda i dosuđen je.

Rasplet u Kupu Turske

Fenerbahče je tako eliminisan i oprostio se od borbe za trofej u ovom takmičenju, a u današnjem meču može da se raduje što je rezultat samo 3:0.

U gostujućem timu je kapiten Dušan Tadić odigrao svih 90 minuta. Edin Džeko nije igrao, dok je Rade Krunić odigrao prvo poluvreme, nakon čega ga je zamenio Juksek.

Ankaraguču će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Bešiktaš i Konjaspora, a preostala dva para na suprotnoj strani žreba su Trabzonspor – Bašakšehir i Galatasaraj – Karagumburk. Na te mečeve možete da se kladite OVDE.