Kapiten Dušan Tadić; Foto: MN Press

Tadić je najbolji “paker”, Džeko rešeta, a Fenerbahče ide ka tituli (VIDEO)

Dušan Tadić je napravio pun pogodak odlaskom u Tursku i redove Fenerbahčea. Jer, nastavio je da radi ono što najbolje ume. I, u krajnjoj liniji, ono što će biti preko potrebno fudbalskoj reprezentaciji Srbije na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj naredne godine.

U poslednjoj utakmici 14. kola turske Superlige, Fenerbahče je na krilima srpskog kapitena, savladao Sivaspor rezultatom 4:1. Tadić je upisao dve asistencije, za prvi i četvrti gol “kanarinaca”. I time je došao do ukupno pet ove sezone. To ga čini najboljim asistentom u Turskoj, a što je epitet koji ga prati odavno, još dok je igrao u Holandiji.

Prvu asistenciju je upisao u 17. minutu kada je proigrao Šimanskog. Na 2:0 povisio je Kahveči, da bi u 50. minutu rezultat smanjio Manaj. Ipak, tada Fener sve rešava sa još dva gola. Najpre autogolom Okumusa na centaršut Edina Džeka u 68. minutu, a potom i najlepšom akcijom u 75. minutu. Tadić i Džeko, balkanska veza je proradila, sevnuo je volej i pokazali su sjajnu saradnju za konačnih 4:1.

Fenerbahče i Galatasaraj sada imaju po 37 osvojenih bodova na prvom mestu na tabeli. Iza njih su Bešiktaš i Kajzeri, koji imaju po čak 11 bodova manje.