Olympiacos' Santiago Hezze, left, and Fenerbahce's Dusan Tadic fight for the ball during the Europa Conference League quarter final first leg soccer match between Olympiacos and Fenerbahce at the Georgios Karaiskakis stadium, Piraeus port near Athens, Greece, Thursday, April 11, 2024. (AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Tadić tragičar sa penala, debakl Živkovićevog PAOK-a: Samo jedan Srbin u polufinalima evropskih takmičenja

Nikola Milenković će biti jedini srpski igrač u polufinalu sva tri evropska takmičenja. PAOK Andrije i Živka Živkovića je eliminisan od Klub Briža, dok je Dušan Tadić promašio u penal seriji i Fenerbahče je ispao od Olimpijakosa posle penala 3:2 u Ligi konferencija.

Uspeli su “kanarinci” da na svom “Šukru Saraćoglu” nadoknade minus iz prvog meča u Pireju 1:0 (prvi meč 2:1 za OIimpijakos). Ali nisu uspeli da pobede sa 2 gola razlike ni posle produžetaka, a lošije su izvodili penale.

Tadić i Bonući tragičari na triler penalima

Imao je Dušan Tadić u finišu drugog produžetka idealnu šansu da postigne gol i verovatno donese polufinale, ali je lopta otišla pored desne stative.

A da nije ovo bilo njegovo veče videlo se u prvoj penal seriji kada je golman Colakis pročitao njegov šut i odbranio. Tako se Fener odmah našao u zaostatku. Za Olimpijakos su redom pogađali

Livaković je u drugoj seriji pročitao šut El Arabija i “poništio” Tadićev promašaj. El Kabi, Orta, dok je na drugoj strani precizan bio Batšuaji. Novi problem za Fener se desio u trećoj seriji kad je Colakis odbranio šut i Čengizu Underu. Điku je sačuvao nadu, a onda i Livaković uz pomoć stative uspeva da zaustavi šut Rodineija, jer lopta nije punim obimom prešla gol-liniju.

I sve je palo na najiskusnijeg Leonarda Bonućija koji je morao da postigne gol, ali legendarni Italijan šutira baš tamo gde se bacio Colakis i sve je bilo gotovo.

Olimpijakos će za finale igrati dvomeč protiv Aston Vile.

Jutgla ubio PAOK

Feran Jugtla je bio nerešiva enigma za PAOK u Solunu i doneo novu pobedu Klub Brižu 2:0 u ovom dvomeču. Posle pobede 1:0 u prvom meču, španski internacionalac je postigao oba gola za trijumf na “Tumbi”.

Postigao je golove u 33. i 45. minutu i već na poluvremenu praktično obezbedio svom timu polufinale.

Možda je pogrešio Razvan Lučesku, trener solunskih crno-belih, što je ostavio na klupi Andriju Živkovića. Uveo ga je tek na početku drugog poluvremena, ali ni on nije uspeo da promeni stvari na terenu i rezultat.

Briž će se za svoje treće evropsko finale (jednom u Kupu evropskih šampiona, jednom u Kupu UEFA) igrati protiv Fiorentine.

Kao što rekosmo na početku, Srbiju će samo Nikola Milenković predstavljati u polufinalima, i to baš Lige konferencija. Mileta Svilara ne znamo da li više da računamo kao srpskog fudbalera, iako je njegova Roma prošla dalje, dok je Aleksandar Pavlović iz Bajerna odabrao da igra za Nemačku.