Dušan Tadić na koncertu turske zvezde
Tadić u separeu (Foto: Printscreen/Twitter/1907Bros)

Tadić uz tursku Anu Bekutu proslavio istorijsku pobedu Fenera u derbiju (VIDEO)

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su kao gosti Bešiktaš sa 3:1 u derbiju 15. kola šampionata Turske, a u centru pažnje bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je zabeležio po gol i asistenciju, ali i promašio penal.

Strelci za Fenerbahče bili su Edin Džeko u 11, Tadić u 63. iz penala i Sebastijan Šimanski u 90+6. minutu, dok je kapiten Orlova u 90+2. minutu promašio drugi penal.

Počasni gol za Bešiktaš postigao je Aleks Okslejd-Čemberlen u 24. minutu takođe iz penala.

Deceniju čekali na ovu pobedu

Ovo je bila prva pobeda Fenerbahčea na gostovanju Bešiktašu posle 10 godina, a Tadić je i te kako znao da je proslavi. Srpski reprezentativac se posle utakmice pojavio na koncertu Sibil Džan, popularne turske folk zvezde.

Naravno, turski novinari su ga snimili kako uživa u ekskluzivnom separeu odmah uz binu uz bogatu trpezu i zanimljivo društvo. Dok mu je Sibil pevala na uvce.

Dušan obožava “narodnjake”

Tadić nikada nije krio da obožava narodnjake, pa mu je transfer u Tursku letos došao kao kec na deset i sa tog aspekta, s obzirom na to da ima dosta sličnosti između našeg i turskog folka.

– Muka mi je od onog repa koji puštaju saigrači u svlačionici Sautemptona. Probiše glavu. Kada mi je do muzike, ja stavim slušalice pa je slušam za sebe. Ne dosađujem drugima. Ako me baš izvedu iz takta, ja im odvrnem Nina i dve svoje omiljene pesme “Udahni duboko” i “Donesi divlje mirise” – otkrio je svojevremeno Dušan u jednom intervjuu.

Dok se Dušan provodio, navijači Fenerbahčea su raspravljali da li Tadić treba ubuduće opet da izvodi penale jer im deluje da nije siguran kada uzme loptu u ruke.

Tu ćemo temu ostaviti za neki drugi put.