Bukajo Saka; Foto: Beta/AP/Rui Vieira

Tesna dvojka Arsenala, Njukasl produbio pad Aston Vile – šta se, zaboga, desilo sa Brajtonom?

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima Notingem Forest sa 2:1, u meču 22. kola engleske Premijer lige. Dugo “tobdžije” nisu uspevale da probiju bedem “šumara”, sve dok u 65. minutu to nije učinio Gabrijel Žesus. Potom je sedam minuta kasnije tačku stavio Bukajo Saka.

Do kraja je gol za Notingem Forest postigao je Tajvo Avoni u 89. minutu. Arsenal je drugi na tabeli sa 46 bodova, dva manje i utakmicom više od prvoplasiranog Liverpula. Notingem Forest je na 16. mestu sa 20 poena.

U narednom kolu, Arsenal će dočekati Liverpul u derbiju šampionata. A derbi ove runde odigrali su Aston Vila i Njukasl u kom su “svrake” produbile krizu u kojoj je tim Unaija Emerija. Igrači Njukasla su u gostima pobedili Aston Vilu sa 3:1, i tako prekinuli svoj niz od četiri poraza u prvenstvu.

Pogotke za Njukasl su postigli Fabian Šar u 32. i 36. i Aleks Moreno autogol u 52. minutu. Jedini gol za Aston Vilu postigao je Oli Votkins u 71. minutu.

Šta se desilo sa Brajtonom?

Fudbaleri Fulama i Evertona odigrali su u Londonu bez golova dok je, u istom terimu, Luton deklasirao Brajton sa 4:0! Teško je objasniti šta se to dogodilo sa timom Roberta De Zerbija ove večeri.

Napadač Lutona Elajdža Adebajo postigao je het-trik golovima u prvom, 42. i 56. minutu. Čidozi Ogbene je bio strelac u trećem minutu.

Luton je trenutno tek 17. na tabeli sa 19 bodova, a Brajton osmi sa 32 boda.

Na kraju, ne i najmanje važno, fudbaleri Kristal Palasa pobedili su Šefild junajted sa 3:2. Strelci za Palas bili su Ebereči Eze u 17. i 27. i Majkl Olise u 67. minutu. Golove za Šefild postigli su Brereton Dias u prvom i Džejms Mekati u 20. minutu.