Inter Milan's Marcus Thuram celebrates after scoring his side's opening goal during the Serie A soccer match between Inter Milan and Roma at the San Siro Stadium, in Milan, Italy, Sunday, Oct. 29, 2023. (AP Photo/Antonio Calanni)
Markus Tiram dao gol za pobedu Intera nad Romom, Foto: Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Tiram presudio “Vučici” i vratio Inter na vrh: Milan vodio 2:0 u Napulju, pa ga golman spasio potopa u poslednjim sekundama

Inter se vratio na čelo tabele Serije A pobedom nad Romom 1:0 u derbiju 10. kola.

Bilo je to taktičko nadmudrivanja trenera Simonea Inzagija i Žozea Murinja. Ipak, domaćin je bio opasniji rival tokom većeg dela meča.

Za to je i nagrađen odlučujućim pogotkom u 81. minutu. Dimarko je pronašao Markusa Tirama (sina legendarnog Lilijena) i ovaj je savladao Patrisija.

Trijumf je mogao da bude potvrđen u 90. minutu ali je Karlos Augusto pogodio prečku.

Ceo stadion zviždao nekadašnjem miljeniku

Meč je obeležio i vreo doček za Romelua Lukakua koji su mu priredili navijači Intera. Belgijanac je bio njihov miljenik, ali ih je ove sezone izdao.

Nisu mu oprostili to što se nije vratio, a još više mu zamerili što je tokom leta koketirao sa Juventusom i na kraju potpisao za još jednog rivala, Romu.

Zbog toga ga je na početku meča dočekalo 40.000 zvižduka. To je itekako uticalo na njega s obzirom da je bio slabo primetan na terenu.

Milan sad zna koji je najopasniji rezultat

Bez dileme, duel Napolija i Milana na stadionu “Dijego Armando Maradona“ bio je najbolji u dosadašnjem toku sezone u Seriji A. Na kraju, oba tima su osvojila po jedan bod – 2:2.

Vodio je Milan sa 2:0 posle prvog poluvremena, uz dve magije iskusnog Olivijea Žirua. Francuz je najpre u 22. minutu zatresao mrežu golmana Mereta posle dodavanja Kristijana Pulišića.

Samo devet minuta kasnije Žiru je još jednom pogodio, tada na asistenciju Kalabrije. I sve je išlo ka tome da će Milan ostvariti veliku pobedu na jugu Italije.

Ali, u drugom poluvremenu druga priča. Trostrukom izmenom Rudi Garsija je razmrdao ekipu Napolija, koja je u nastavku bila rival koji se pitao o krajnjem ishodu.

Da meč nije gotov nagovestio je Politano, koji je raspalio vulkan podno Vezuva, na stadionu u Napulju, pogodio je u 50. minutu na dodavanje Di Lorenca.

Dalo je to krila aktuelnom prvaku, a Napoli je do izjednačenja došao bombom iz slobodnog udarca Raspadorija u 63. minutu. Do kraja meča domaći su ostali sa desetoricom, isključen je Natan, umalo su došli do kompletna tri boda.

Kviča Kvarackelija je u poslednjim sekundama propustio idealnu priliku za gol. Tačnije Menjan je spasio “rosonere”.