Sporting Lisabon; Foto: Beta/AP/Armando Franca

Titula na talonu u Portugalu – Di Marija pesničio i ostao nekažnjen, Sporting je na korak od trofeja

U mnogim zemljama širom Evrope gledamo pravu dramu u šampionskoj trci, a jedna od liga gde je takav slučaj je i portugalska. Ove večeri igrao se veliki lisabonski derbi između Sportinga i Benfike, koji je, vrlo verovatno, doneo rasplet i ime novog šampiona države.

To će, izgleda, biti Sporting, koji je sa 2:1 (1:1) savladao najvećeg rivala. Time su “lavovi” pobegli “orlovima” na četiri boda razlike, uz utakmicu manje. Praktično, u tom meču koji će tek nadoknaditi, lako bi mogli da pobegnu na +7, što bi šest kola pre kraja bilo, praktično, nemoguće za dostići.

Meč na stadionu “Žose Alvelade” obeležio je napadač iz Mozambika Heni Katamo. On je mrežu Benfike zatresao u prvom, a onda i 91. minutu. Između se u strelce za goste upisao Aleksander Bah.

Posebno impresivan bio je taj gol Katama u samom finišu kojim je, onako simbolično, zakucao Benfikine šanse za bi, ove turbulentne sezone, mogla do titule. Neće moći, jer će novi prvak, ipak, biti Sporting.

To je, otprilike, bilo jasno i Anhelu di Mariji, koji je još u prvom poluvremenu iskazao veliku nervozu. Argentinac je, naime, ušao u fizički duel sa Pedrom Gonkalvešom, koji nije ustuknio. Šta više, izvukao je “deblji kraj”.

Di Marija je zamahnuo u pesnicom udario Gonkalveša po licu i nosu. To je prošlo neopaženo sudiji, ali i VAR-u, što je zaista neverovatno u današnjem fudbalu. Nije dobio čak ni javnu opomenu.

Ali, gosti nisu mogli da se smire i ipak su sa desetoricom završili meč. Pocrveneo je duboko u nadoknadi Fredrik Ursnes, norveški vezista, čime je i spuštena zavesa na šampionske ambicije Benfike.