Heroj Ajndhovena: Gus Til (Foto: Printscreen/Twitter)

Titula se vraća u Ajndhoven posle šest godina! PSV preživeo derbi i ostao neporažen (VIDEO)

Lider holandskog šampionata PSV Ajndhoven ni posle 25. kola ne zna za poraz. Bilo je gusto, jer je Fejenord vodio u derbiju kao gost sa 2:1, ali je Gus Til pogotkom u 71. sačuvao oreol nepobedivosti timu Petera Boša i prednost od deset bodova na vrhu Eredivizije.

Ovim remijem postalo je jasno da će se titula posle šest godina definitivno vratiti u Ajndhoven jer je drugoplasirani Fejenord bio jedini koji je mogao da učini ovu trku zanimljivom – da je slavio danas.

Domaćini su sjajno otvorili meč, nekadašnji fubaler Bajerna Malik Tilman pogodio je mrežu Vilenrutera posle samo četiri minua igre i razgalio publiku na Filips stadionu.

Fejenord je bio strpljiv i u 22. minutu dočekao priliku za izjednačenje. Pogrešio je defanzivac domaćih, a Jankuba Minteh iz dobre pozivije lako poravnao na 1:1.

Do odlaska na odmor PSV je ima čak tri izgledne prilike da dođe do vođstva, ali su šanse redom promašivali Tilman, Šuten i Čaki Lozano u finišu prvog poluvremena.

Bolja igra na startu drugog dela gostima je donela vođstvo. Kristijan Himenez je sjajno pratio prodor Gertruide i na drugoj stativi lako ćušnuo loptu u mrežu za vođstvo Fejenorda od 2:1. Meksikancu je ovo 20. pogodak u sezoni.

Ali, radost gostiju trajala je svega desetak minuta, pošto je Gus Til iskoristio smušenost u odbrani gostiju i poravnao na 2:2. Ovo je deveti gol Tilmana u sjajnoj sezoni koju igra, a danas se vratio na teren posle pet propuštenih mečeva zbog povrede. U pravi čas.

Iako su domaći u poslednjih 20 minuta imali inicijativu, nije bilo izglednih prilika. Posle svega viđenog, remi je možda i najpravedniji ishod ovog derbija pa se PSV Ajndhoven već sada može proglasiti novim šampionom Holandije posle dugih šest godina.

Fejenord je dobrom partijom na terenu najboljeg tima u Holandiji potvrdio da je s razlogom drugoplasirani i da će igrati u Ligi šampiona i sledeće godine.