Real Madrid's Jude Bellingham celebrates with teammates after scoring his side's third goal during a Spanish La Liga soccer match between Girona and Real Madrid, at the Montilivi stadium in Girona, Spain, Saturday, Sept. 30, 2023. (AP Photo/Joan Monfort)
Hoselu i Belingem (Foto: Beta/AP Photo/Joan Monfort)

To što imaš perje ne znači da si ptica i da možeš da letiš: Real spustio Đironu na zemlju (VIDEO)

Real Madrid se vratio na prvo mesto La Lige ubedljivom pobedom od 3:0 na gostovanju protiv do ovog kola lidera Đirone u okviru osmog kola španskog prvenstva.

Ekipa trenera Karla Anćelotija sada ima 21 bod, jedan više od drugoplasirane Barselone i dva više od tima koji je ubedljivo i lako savladala.

Đirona je dobro počela u utakmicu i stvorila dve velike šanse u uvodnim minutima, od kojih je jedan šut završio na stativi, ali Real se odbranio od početnog pritiska i u 17. minutu poveo sa 1:0. Iskusni Hoselu je pogodio mrežu protivnika nakon što ga lepim dodavanjem proigrao Džud Belingem.

Četiri minuta kasnije Čuameni je glavom povisio na 2:0 posle centaršuta Tonija Krosa iz kornera. Konačnih 3:0 postavio je Belingem iz kontranapada, a za dodavanje za prvi gol asistencijom mu je sada uzvratio Hoselu.

Dodajmo na kraju i to da je Načo dobio crveni karton u redovima gostiju u 93. minutu.