Finale Lige Evrope

Todorovski “provozao” traktor po kiši: Važna pobeda “plavih golubova” posle 2 poraza

Spartak je na otvaranju osmog kola Superlige Srbije savladao IMT sa 2:0 (1:0) na novom renoviranom terenu u Subotici. Čekali su i dočekali “plavi golubovi” da konačno zaigraju na svom igralištu, ali su obilne padavine uslovile da se na Gradskom stadionu okupi par stotina gledalaca.

U kamernoj atmosferi bar je teren bio dobar, pa smo gledali solidnu utakmicu. Domaćin, koji je u meč ušao posle dva vezana poraza, postigao je po pogodak u svakom od poluvremena i zasluženo stigao do druge pobede u prvenstvu.

Junak trijumfa Subotičana bio je napadač Andrej Todorovski, koji je pogodio mrežu Beograđana u 17. i 57. minutu. Time je stigao do brojke od tri pogotka u ovoj sezoni, a prethodno je bio strelac pre dva kola u pobedi nad Radničkim iz Kragujevca od 1:0.

lija Babić bio je asistent za prvi, a iskusni Vojo Ubiparip za drugi gol Subotičana.

IMT je posle poraza osmi sa osam bodova, koliko sad ima i Spartak na 10. mestu, ali za gol slabiju gol-razliku. U narednom kolu Spartak gostuje niškom Radničkom, a IMT će u Loznici dočekati Vojvodinu.