Ajvan Toni Gol
Ivan Toni (Foto: Beta (John Walton/PA via AP))

Toni se vratio posle 8 meseci i odmah pogodio: Brentford pobedio u borbi za život

Brentford je dočekao u Londonu Notingem Forest u okviru 21. kola Premijer lige i posle velike borbe slavio sa 3:2 (1:1) u važnom duelu u borbi za opstanak.

Centralna figura večeri bio je povratnik u tim posle suspenzije Ivan Toni, koji se proslavio golom iz slobodnog udarca u 19. minutu. Fantastičnom golgeteru je ovo prvi nastup u Premijer ligi još od maja prošle godine od kada je bio suspendovan.

Toni je briljirao prošle sezone sa 21 golom u 35 utakmica, što mu je donelo i poziv u englesku reprezentaciju, ali suspenzija ga je na osam meseci udaljila sa terena.

Kliknite OVDE da vidite gol Tonija

Traže ga londonski velikani

Engleski mediji pišu da Čelsi u njemu vidi potencijalno pojačanje već ove zime, ali Brentford ne želi ni da čuje za ponudu manju od 120 miliona evra.

U međuvremenu, u priču se uključio i Arsenal, koji takođe želi Tonija, ali Tobdžije moraju da paze na budžet jer su ove sezone potrošili već 234 miliona evra.

Toni je u Brentford došao u junu 2020. godine iz Peterboroa za 5,6 miliona evra.

Bio je prvi strelac Čempionšipa u sezoni 2020/21. sa 33 gola, a za Brentford je ukupno postigao 68 golova uz 21 asistenciju na 124 nastupa.

Francuz presudio “šumarima”

Inače, gosti su prvi poveli na ovom meču preko veziste Danila već u četvrtom minutu, da bi Toni poravnao rezultat u 19. Na isteku jednog časa igre, Ben Mi je u prepoznatljivom stilu glavom povisio na 2:1, ali je na drugoj strani Kris Vud u 65. izjednačio na 2:2.

Pobedu Brtentfordu doneo je Nil Mope sjajnim pogotkom u 68. minutu.