Totenhem Barnli; Foto: Beta/AP/John Walton

Totenhem ne odustaje od Lige šampiona, Čelsi se kasno probudio – zna se ko ispada iz Premijer lige

Sam je finiš sezone u Premijer ligi i mesta, odnosno, karte u jednom pravcu se uveliko raspoređuju. Kako za Evropu, tako i za niži rang. Tri od četiri pozicije u Ligi šampiona odavno su kaparisane, a za četvrtu će borba trajati do poslednjeg minuta.

Najbliža je Aston Vila, ali Totenhem je volšebnim preokretom u Londonu protiv Barnlija rezultatom 2:1 uspeo da zadrži svoje šanse da dođe do elite. “Pevci” su gubili od 28. minuta kada je Brun Larsen doveo Barnli u prednost. Međutim, već posle sedam minuta stiglo je izjednačenje. Strelac je bio Pedro Poro.

U drugom poluvremenu smo gledali napade u nizu Totenhema, sve dok u 82. minutu nije stigao trenutak odluke. Holandski reprezentativac Miki van de Ven je uspeo da pogodi za krajnjih 2:1 i time doneo Totenhemu 63 bodova, četiri manje od Aston Vile, na dva kola pre kraja.

Njukasl, koji je takođe imao teoretske šanse, izgubio je korak i moraće da se zadovolji Ligom Evrope. Na “Sent Džejms parku” je Brajton vodio od 18. minuta, a izjednačenje i krajnjih 1:1 je postavio Longstaf. “Svrake” ostaju šeste na tabeli sa 57 bodova, dok su “galebovi” na 10. poziciji sa 48 bodova.

Poznati svi putnici u Čempionšip

Usled nekompletnog 37. kola Premijer lige, poznati su svi putnici u niži rang. To će biti, od ranije poznati Šefild junajted i Barnli, kao i Luton. Porazom od Vest Hema rezultatom 3:1 postalo je izvesno da će Edvardsovi puleni brže-bolje nazad u drugi rang takmičenja.

U preostalim utakmicama u tradicionalnom terminu od 16.00, Brentford je u gostima savladao Bornmut sa 2:1, Everton je dobio Šefild sa 1:0, dok je Kristal Palas nastavio svoj niz i sa 3:1 slavio protiv Vulverhemptona u gostima.

Kasno buđenje Čelsija

Fudbaleri Čelsija slavili su trijumf rezultatom 3:2 u notingemskoj šumi. Notingem Forest je bio blizu trijumfa, jer je vodio do 80. minuta, ali su “plavci” uspeli da preokrenu za tri minuta.

Strelci za Čelsi bili su Mihajlo Mudrik u osmom, Rahim Streling u 80. i Nikolas Džekson u 82. minutu. Golove za Notingem Forest postigli su Vili Boli u 16. i Kalum Hadson-Odoi u 75. minutu.

Čelsi je na sedmom mestu sa 57 bodova, a Notingem Forest je na 17. poziciji sa 29 poena.