Torcida Split; Foto: Youtube/MAXSport

Tragedija Hajduka u tri čina: Crveni karton, promašeni penal i zakasnele “makazice”

Navijači Hajduka iz Splita bili su ubeđeni da je ova sezona – ona prava, koju čekaju 19 godina. Dalmatinci nisu bili šampioni svoje zemlje još od 2005. godine, a po svemu sudeći, neće ni ove sezone 2023/2024.

Naime, na “Poljudu” je ove večeri Hajduk doživeo poraz od Lokomotive iz Zagreba, rezultatom 2:1 i tako su se drastično udaljili od prvog mesta i šampionske trke.

Prvi tragičan čin desio se u 24. minutu kada je Dino Mikanović isključen zbog dva ekspresna žuta kartona. Drugi je viđen samo dva minuta kasnije, kada je Robert Mudražija doveo “Lokose” u prednost.

Zatim je na startu drugog dela, dosuđen penal za brojčano oslabljeni Hajduk, ali je Marko Livaja promašio kazneni udarac. I tako sebe promovisao u još jednog tragičara, pored isključenog Mikanovića.

To je kaznio Mudražija, još jednim golom, već u 60. minutu, za šokantnih 0:2 na “Poljudu”. Livaja je uspeo da se, samo donekle, iskupi “makazicama” u finišu meča, ali Hajduk više nije uspeo da dođe makar do boda.

Hajduk sada zaostaje za vodećom Rijekom čak četiri boda, dok je Dinamo u prilici da pobedom u nedelju preskoče “Vječnog” rivala.