EKIPA fudbalera Vojvodine na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Crvene zvezde Novi Sad na stadionu Karadjordje, Novi Sad 28.04.2024. godine Foto: MN Press Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Vojvodina Novi Sad

Tragičan poraz Vojvodine u 98. minutu: Slovenci se izvukli sa igračem više

Prvi meč 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencije odigran je u Sloveniji između domaćeg Maribora i novosadske Vojvodine, a rezultat je bio 2:1 za domaću ekipu. Revanš će se odigrati u Srbiji za sedam dana od 20.00.

Prvi gol na utakmici postigao je Josip Iličić posle promašenog penala on je dotrčao i postigao gol. U 71. minutu Medojević je dobio direktan crvni karton posle jednog oštrog starta, zanimljivo je da je ovaj igrač u igru ušao 20 minuta ranije.

Iličić je do nedavno bio penzionisan igrač, a sad je ponovo na najvećoj sceni. On je bio jedan od tragičara fudbalske selkcije Slovenije na EURO koji je omašio prvi penal u seriji protiv Portugalaca.

Izjednačenje je stiglo samo pet minuta od crvenog kartona, Seri je postigao gol na opšte iznenađenje svih na stadionu koji su očekivali laku pobedu posle 1:0 i igrača više. Ipak, tim Božidara Bandovića nije rekao poslednju reč.

Nažalost po Novosađane sudija je produžio meč šest minuta, a potom još dva. U 98. minutu rezervista Sudani je postigao gol za pobedu.

Pobednik ovog meča igraće protiv boljeg iz duela Đurgarden – Tampere, a rezultat na tom meču bio je 1:1, revanš se igra u Švedskoj za sedam dana.

Duel između Maribora i Vojvodine u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija nije prenosio apsolutno niko u našoj zemlji! Sramota!