Stefani Sesilija Bukovec (desno), Printscreen: Instagram/scbukovec

Trener na poluvremenu golmanku prebacio u napad: Ona dala dva gola za preokret i pobedu

Nije neobično da se dogodi nekada da neki od igrača na terenu postanu golmani, imali smo nedavno situaciju sa Olivijeom Žiruom, ali suprotna situacija se ne dešava gotovo nikad. E pa, upravo je to uradio trener ŽFK Split protiv ŽFK Agrama u Prvoj HNL za žene.

Na poluvremenu utakmice domaće igračice su gubile 1:0, a kako su imale “tanku” klupu i nisu imale rezervnog napadača, trener se odlučio na nesvakidašnji potez. Prvu golmanku Stefani Sesiliju Bukovec je poslao u napad, a na gol je stavio rezervnog čuvara mreže.

I takva odluka mu se isplatila, jer je upravo Bukovec postigla 2 pogotka kojom je njen tim napravio preokret i došao do pobede.

Bukovec je inače i reprezentativni golman ženske reprezentacije Hrvatske, ali posle ovog možda ipak postane nova “devetka”.

Pogledajte kvote za Premijer ligu fudbalerki OVDE.