Jovan Marinković; Foto: MN Press

Tri godine nije dao gol, a onda su sevnule makazice: Kruševac video golčinu kakva je retkost u Srbiji

Da li smo dobili najlepši gol Superlige Srbije u ovoj sezoni? Svakako kandidaturu za ovu laskavu nagradu istakao je Jovan Marinković fudbaler Napretka.

Štoper Kruševljana pogodio je popularnim makazicama u 48. minutu drugog poluvremena gol Javora čime je postigao gol za vođstvo od 1:0 u okviru 28. kola lige. Krajnji rezultat je bio 3:0 za Napredak koji je trenutno na pragu plejofa.

Centrirao je Nebojša Bastajić sa leve strane, a štoper koji se našao u kaznenom prostoru Ivanjičana zbog kornera koji je izveden ssamo nekoliko sekundi ranije postigao je gol o kom će se dugo pričati.

On je u stilu vrhunskih napadača skočio i makazicxama dao prelep gol, loptu je levom, slabijom nogom, poslao u gornji desni ugao gola.

Gol koji vredi čekati

Marinković ne daje često golove u svojoj karijeri, a u prilog ovome govori i podatak da je poslednji gol postigao pre skoro tri godine i to 8. maja 2021. Međutim, ovaj gol je vredelo čekati, podsetio je štoper na neke istorijske golove.

Marinković je kasnije u 60. minutu zasluženo dobio i žuti karton. Drugi gol za Kruševljane postigao je MAjdevac u 68. dok je konačan rezultat postavio rezervista Sediković u 90. – 3:0.

Napredak je bio favorit na ovom duelu, a trenutno zauzima osmu poziciju na tabeli, čime je nadomak doigravanja. Za vratom im diše Novi Pazar sa tri boda manje. Sa druge strane gosti iz Ivanjice su na poziciji 14.