Tri žene prvi put sudile meč u Seriji A i direktno uticale na rezultat (VIDEO)

Prva utakmica nedeljnog programa Serije A između Intera i Torina ući će u anale tamošnjeg fudbala. Prvi put u istoriji ovog takmičenja meč su sudile tri dame.

Igrače dva tima su na teren izvele Marija Sole Kaputi, glavni sudija, i njene asistentkinje – Frančeska Di Monte i Ticijana Trašijati.

Ovo je prvi put u istoriji elitnog ranga fudbala na Apeninima da jedan meč sude pripadnice nežnijeg pola.

Četvrti sudija, muškarac sa sporednom ulogom danas, je Mateo Marketi.

Inter je, kao što je poznato, obezbedio titulu ove sezone, 20. u klupskoj istoriji pa meč na “Meaci” protiče u slavljeničkom duhu koji su uveličali i gosti špalirom za pobednike.

Fudbaleri “Bikova” su potom aplauzom pozdravili fudbalere Simonea Inzagija. I srpski fudbaleri su deo ove istorijske utakmice. Na golu gostiju je Vanja Milinković-Savić, starter je i Ivan Ilić, dok Uroš Kabić sa klipe čeka šansu.

Uticala na rezultat?

Rezultat je bio 2:0 za ekipu Intera, a direktno je “prva dame” uticala na rezultat današnje utakmice.

Ona je u 49. minutu, nakon poziva iz VAR sobe, pokazala crveni karton vezisti Torina Tamezeu i to je bio početak kraja za goste.

Domaćin je poveo već u 56. minutu.

Barela je jednim sjajnim startom pokrenuo izvanrednu akciju svoje ekipe, tokom koje su kratke pasove razmenili on, Tiram, Darmijan i Lautaro Martinez, na kraju je Mhitarjan proigrao Čalhanoglua, a Turčin je “drop-kik” udarcem levom nogom sa nekih 11 metara efektno matirao Vanju, za 1:0.

Inter je u 60. minutu dobio penal, a Čalhanoglu je silovitim udarcem savladao srpskog golmana, za konačnih 2:0.

Inter sada ima 89 bodova, čak 19 više od Milana, dok je Torino deseti na tabeli sa 46 bodova. Igrači Intera će uskoro podići šampionski pehar, a defile i slavlje po ulicama Milana počeće u 16 sati.