Dijego Simeone

Triler u La ligi: Spektakularno prvo poluvreme Viljareala i Atletika, a na kraju podela bodova (VIDEO)

Viljareal i Atletiko priredili su nam pravi triler u prvom kolu španske La lige. Naizmenično su postizali golove, u nekim momentima delovalo je i kao na traci, a na kraju je rezultat bio 2:2.

Viljareal je dva puta imao prednost, najpre golom Danžume, a zatim autogolom Kokea, ali su gosti uspevali da se vrate preko Ljorentea i novajlije Aleksandra Serlota.

U 18. minutu, Danžuma je prošao pored Vitsela, ušao u sredinu s leve strane i preciznim udarcem pogodio dalji ugao za vođstvo od 1:0.

Međutim, samo dva minuta kasnije, Ljorente je iskoristio asistenciju Grizmana nakon odlične akcije po desnoj strani i šutirao u prvi ugao za izjednačenje na 1:1.

Do kraja prvog poluvremena viđena su još dva gola. U 37. minutu, nesporazum između Oblaka i Kokea posle centaršuta Baene doveo je do toga da se lopta odbije od kapitena Atletika i završi u mreži, čime je Viljareal ponovo poveo sa 2:1.

Ipak, u nadoknadi prvog dela igre, Aleksander Serlot, donedavni napadač Atletika, postigao je gol za 2:2. Atletiko je još jednom izveo sjajnu akciju po desnoj strani, a Barios je uputio odličan centaršut na peterac, gde je Serlot preciznim udarcem postigao izjednačujući gol.