Erik Ten Hag, Old Traford
Njukasl utišao Old Traford (Foto: Beta/AP Photo/Dave Thompson)

Trk u stilu Maradone i volej “a la Ronaldinjo” presudili Mančesteru: Svrake nadletele tmurni Old Traford (VIDEO)

Mančester junajted ponovo prolazi kroz ogromnu krizu. Nakon što ga je u prvenstvu deklasirao gradski rival Mančester siti sa 3:0, Njukasl je ove srede istim rezultatom slavio na Teatru snova u osmini finala Karabao kupa.

Junajted je odigrao katastrofalan meč, a gosti su odradili dobar deo posla već u prvom poluvremenu kada su došli do dva gola prednosti.

Svrake su povele u 28. minutu. Migel Almiron beži odbrani Crvenih đavola i šutira pored Onane za prednost od 1:0. Međutim, ono što je mnogo važno pomenuti kad je ovaj meč u pitanju je i trk Valentina Livramenta, koji je praktično pretrčao više od 50 metara pre nego što je asistirao Almironu.

Samo osam minuta kasnije još jedan gol u mreži domaćih. Ovoga puta mladi 19-godišnji Luis Hol pogađa za prednost od 2:0, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena. Volej u stilu Ronaldinja, iz kolena, iz prve.

Imao je Junajted i određene šanse, koje nije iskoristio, ali zato Njukasl zna odlično da postigne gol kad god mu se ukaže prilika.

Kraj ekipe Erika ten Haga došao je u 60. minutu. Očajni Amrabat je pogrešio na sredini terena, Džoelinton je uposlio Vajloka, koji je bio precizan za 3:0.

Koliko su navijači nesrećni govori podatak da je pola Old Traforda ispražnjeno posle trećeg gola gostiju, a takva slika govori više od 1000 reči.

Ovo je težak period za menadžera Erika ten Haga, koji bi lako mogao da postane bivši narednih dana.

Prošli su Njukasl i Vest Hem, Liverpul, Čelsi, Everton i Fulam.

Vest Hem – Arsenal 3:1
Bornmut – Liverpul 1:2
Čelsi – Blekburn 2:0
Everton – Barnli 3:0
Ipsvič – Fulam 1:3
Mančester junajted – Njukasl 0:3