Partizanu bodove otela njegova deca
Ifet Đakovac; Foto: MN Press

TSC dobio mini-derbi, Novi Pazar bacio “đavole” na kolena – na “Karađorđu” najbizarniji penal u istoriji

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole savladali su kao gosti Čukarički rezultatom 2:1 u meču 10. kola Superlige Srbije.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ifet Đakovac je bio najzaslužniji za pobedu kluba iz Bačke Topole na Banovom brdu. Đakovac je u petom minutu bio asistent Aleksandru Ćirkoviću, a u 57. minutu je postigao gol za konačnih 2:1.

Čukarički je izjednačio na 1:1 golom Mihajla Cvetkovića u 37. minutu posle dodavanja Lazara Tufegdžića. Gosti su meč okončali sa desetoricom, pošto je u 90+2. minutu zbog druge javne opomene isključen Mateja Đorđević.

Novi Pazar je savladao kod kuće kragujevački Radnički rezultatom 2:0. Domaćin je poveo golom Uroša Đuranovića u 29. minutu, asistent je bio Holanđanin Rodrigo Antvi.

Pobedu je potvrdio Filip Bačkulja golom u 90+7. minutu posle asistencije Adema Ljajića.

Čukarički je i pored poraza ostao četvrti sa 17 bodova, TSC je sedmi sa 13, ali i utakmicom manje. Radnički iz Kragujevca je šesti sa 13 bodova iz 10 utakmica, dok Novi Pazar sad ima 11 bodova iz devet utakmica i nalazi se na jedanaestom mestu.

Šta smo ovo videli u Novom Sadu?!

Za kraj ludog dana u Superligi gledali smo strašan meč na “Karađorđu” u Novom Sadu gde su Vojvodina i Radnički iz Niša remizirali rezultatom 3:3. Što je još bizarnije, nijedan od šest pogodaka nismo videli u prvom poluvremenu.

Voša je povela u 51. minutu preko Delea, da bi šest minuta kasnije izjednačio Stjuart. I onda smo bili svedoci, verovatno, najbizarnijeg penala u (novijoj) istoriji srpskog fudbala.

Golman domaćeg tima Dragan Rosić je nogom odložio loptu svom štoperu Koraću da on izvede popularnu “bekovsku”, a on je loptu uzeo u ruke da je namesti. Sudija Pavle Ilić je procenio da je tim dodavanjem Rosića lopta već bila izvedena i svirao je penal za goste.

Situacija čista kao suza, ali je prosto neverovatno šta je Korać sebi dozvolio i tako poklonio penal Radničkom. To je, naravno, iskoristio Vanja Ilić i pogodio za 1:2.

Potom je i Vojvodina imala penal, ali je Zadi promašio sa 11 metara u 76. minutu. Međutim, šou u Novom Sadu je tek usledio. Domaćin je uspeo da se oporavi od toga i da u samom finišu čak preokrene rezultat u svoju korist.

Prvo je u Veličković u 87. minutu pogodio za 2:2, da bi u 90. Crnomarković doneo prednost “lalama”. Ali, ni to nije bilo dovoljno za krajnji trijumf. Nesporazum u odbrani Novosađana je u 95. minutu iskoristio Jamkam i postavio konačnih 3:3 u vrlo uzbudljivoj i ludoj utakmici na “Karađorđu”.