Fudbaleri TSC, na prvenstvenoj utakmici protiv Partizana, na TSC Areni.
TSC, ilustracija (Foto: MN Press)

TSC i Železničar izjednačili rekord Superlige: Bačka Topola gledala 9+ (VIDEO)

Više nego uzbudljivo veče u Superligi Srbije. Posle iznenađujućeg poraza Crvene zvezde od Čukaričkog, imali smo i 9+. Da, dobro ste pročitali! Fudbaleri TSC pobedili su Železničar iz Pančeva sa 6:3 u Bačkoj Topoli u okviru sedmog kola.

To je ujedno značilo da je izjednačen rekord prvenstva po broju pogodaka na jednoj utakmici.

Prethodno je, pazite sad, upravo Crvena zvezda slavila nad Čukaričkim. Taj meč odigran je baš na Banovom brdu, rezultat je bio 7:2, u sezoni 2015/16.

Podsetimo se tog meča.

Meč na kome je oboren rekord

Kako je uopšte došlo do ovolike goleade?

Dvostruki strelac za domaći tim bio je Ifet Đakovac. On je postigao golove u trećem i 10. minutu, što je praktično i najavilo kakva nam goleada sledi.

Još dva puta je TSC tresao mrežu gostiju, pre nego što je stigao pančevački odgovor. Petar Stanić bio je precizan u 37, a Dušan Cvetinović u 67. minutu.

Smanjio je Železničar prvim pogotkom dvostrukog strelca Aleksandra Đorđevića u 55. minutu, da bi Miloš Pantović u 77. povisio na 5:1.

Usledio je Đorđevićev drugi pogodak, ali kasno, u 80. minutu, a onda i gol nekadašnje uzdanice Vojvodine Đorđa Šušnjara za 5:3 na isteku poslednjeg minuta takozvanog regularnog dela utakmice.

Međutim, tu nije bio kraj neverovatne večeri na severu Srbije, jer je bivši igrač Crvene zvezde Miloš Vulić postavio konačan rezultat u četvrtom minutu nadoknade.

TSC je, uz Partizan, jedina ekipa bez poraza u ligi i prvi je na tabeli sa 19 bodova, četiri više od drugoplasirane Crvene zvezde, koja je, kao što već rekosmo, poražena od Čukaričkog sa 1:2.

Železničar zauzima 14. mesto sa četiri boda.