Suček TSC VEst hem

TSC izgubio od Vest Hema, ali nada još postoji: U Pirej po evropsko proleće

Fudbaleri TSC-a ostali su u trci za evropsko proleće iako su golom Tomaša Sučeka nekoliko minuta pre kraja poraženi u okviru petog kola Lige Evrope (0:1) od Vest Hema.

Fudbaleri Žarka Lazetića odigrali su utakmicu iznad svih očekivanje, a tim srpskog stručnjaka mora biti zadovoljan bez obzira na nesrećni gol primljen u 89. minutu. Tada je češki reprezentativa Suček na asistenciju Maksvela Kornea glavom pogodio gol.

Tim Dejvida Mojesa je pre manje od godinu dana osvojio Ligu konferencija, a u ne toliko izmenjenom sastavu doputovali su i na sever Srbije gde su bili veliki favoriti.

Međutim, igrači TSC-a se nisu uplašili “čekićara”. Dobrim delom utakmice TSC je imao inicijativu, međutim pad koncentracije u samom finišu iskoristio je visoki Čeh i matirao golmana Veljka Ilića.

Krajnji rezultat je bio 1:0 za Engleze, a TSC je zahvaljujući pobedi Frajburga u Nemačkoj ostao u konkurenciji za prolaz u Ligu konferencija. Konkretno, ekipa Žarka Lazetića će se sa pobedom u poslednjem kolu u Pireju protiv Olimpijakosa kvalifikovati u šesnaestinu finala Lige konferencija.

Paketa TSC Veset Hem
Lukas Paketa – TSC vs Vest Hem (0:1) Foto: MN Press

Olimpijakos “zgažen” u Nemačkoj

Olimpijakos je demoliran u Nemačkoj od strane ekipe Frajburga rezultatom 5:0, te su definitivno izgubili sve šanse za nokaut fazu Lige Evrope. Sada im ostaje borba sa TSC-om za osminu finala trećeg po kvalitetu takmičenja u Evropi.

Tri gola za nemački tim postigao je Gregorič u prvom poluvremenu kada je viđen i četvrti gol koji je bio delo Sildilje u 42. minutu. U drugom poluvremenu u listu strelaca upisao se i Ritsu Doan u 77. minutu.

Frajburg Olimpijakos
Frajburg vs Olimpijakos (5:0) – Foto: Beta (Tom Weller/dpa via AP)

TSC poslednji, ali nada postoji

TSC ima jedan bod u grupi A i zauzima četvru poziciju, prvi je Vest Hem sa 13, drugi je Frajburg sa 12, dok je Olimpijakos osvojio četiri boda iz pet utakmica.