fudbaler TSC Backa Topola na utakmici UEFA Lige Evropa protiv Frajburga na stadionu TSC arena, Backa Topola 26.10.2023. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, TSC Backa Topola, UEFA Liga Evropa, Frajburg
Vinćenco Grifo (Foto: MN Press)

TSC poveo, pa doživeo poraz: Velemajstor Grifo het-trikom pokazao klasu (VIDEO)

Fudbaleri TSC-a nisu imali snage za novo iznenađenje u Ligi Evrope pošto su u Bačkoj Topoli poraženi od Frajburga posle preokreta sa 1:3 (1:0). Junak utakmice bio je kapiten gostiju Vinćenco Grifo koji je postigao čak tri gola u drugom poluvremenu.

Iako su domaćini već u 13. minutu poveli golom Nemanje Petrovića koga je sjajnim pasom uposlio Saša Jovanović, do odlaska na odmor nisu mogli da uvećaju prednost. Frajburg je do pobede stigao u drugom poluvremenu, a sva tri gola za goste postigao je iskusni Grifo.

Povremeni reprezentativac Italije je prvi pogodak postigao u 49. minutu iz penala, a potom se još dva puta upisao u strelce u 59. i 73. minutu.

Posebno lep je bio drugi gol koji je postigao iz slobodnog udarca, kojim je razgalio oko 650 navijača iz Nemačke koji su došli na ovaj meč.

U drugom meču trećeg kola grupe A, Olimpijakos je na svom terenu pobedio Vest Hem sa 2:1.

Prvo mesto na tabeli drži Vest Hem sa šest bodova, dok je Frajburg drugi sa takođe šest. Olimpijakos je treći sa četiri boda, dok je TSC poslednji sa samo jednim bodom.

U narednom kolu grupe A Lige Evrope, koje je na programu devetog novembra, igraće Frajburg – TSC i Vest Hem – Olimpijakos.