Izrael Kosovo

Tzv. Kosovo bolje igra u gostima nego u Prištini: Velika pobeda u Kaunasu za korak bliže baražu

Fudbalska reprezentacija tzv. Kosova upisala je drugu pobedu svojoj grupi 2 novog izdanja C divizije Lige nacija. U trećem kolu je selekcija južne srpske pokrajine gostovala u Kaunasu gde je sa 2:1 savladala Litvaniju. Tako je zakoračila korak bliže baražu za plasman u B diviziju i, samim tim, istorijskom uspehu.

Tzv. Kosovo je odlično otvorilo utakmicu u ranom terminu, te je u 20. minutu povelo preko Edona Žegrove. Domaćin je u 34. minutu zatresao mrežu, ali je reagovao VAR pošto je strelac Gineitis, ipak, bio u nedozvoljenoj poziciji.

Kosovarima je apsolutno, po svim parametrima, pripalo prvo poluvreme, ali su meč prelomili tek u 65. minutu. Baš u momentima kada je Litvanija pritiskala i bila najbliža izjednačenju, Rašica je asistirao Eldonu Krasnićiju i fudbaler Sparte iz Praga je duplirao prednost svoje selekcije.

Litvanci su do zasluženog gola došli u 84. minutu kada je Golubickas pogodio za 1:2, ali je to bio i konačan rezultat, budući da u preostalom vremenu više nije bilo promene na semaforu.

Dosta zavisi od meča na Kipru

Litvanci ostaju zakucani za dno tabele bez bodova i gotovo izvesno će narednu Ligu nacija dočekati u D diviziji. Tzv. Kosovo, pak, sada ima šest bodova iz tri meča i na deobi je prve pozicije.

Dosta će zavisiti od večerašnjeg meča Kipra i Rumunije, jer bi u slučaju pobede “ostrvljana” sve tri selekcije imale isti broj bodova. Ukoliko Rumunija slavi i na ovom gostovanju, verovatno će ona ići u B diviziju, a tzv. Kosovo bi bilo mnogo bliže baražu za taj poduhvat.

Inače, tzv. Kosovo ima dve vezane pobede u gostima, dok u Prištini nije slavila na čak tri uzastopna meča. Očigledno im ne ide na domaćem terenu, a na strani su dosta efikasniji.