Alemanija Ahen
Printscreen: YouTube@sporttotaltv

U četvrtoj ligi postigao het-trik iz slobodnjaka: Mladi igrač Ahena podsetio na Mihu

Neverovatna utakmica viđena je u četvrtoj ligi Nemačke tzv. “Regionallige”, Alemanija Ahen pobedila je rezultatom 4:3 Vupertal SV. Anton Hajnc vezni igrač gostujućeg sastava postigao je het-trik iz slobodnog udarca, te podsetio sve ljubitelje “bubamare” na prerano preminulog Sinišu Mihajlovića.

Na stadionu koji se popularno zove Zoološki vrt Vuprtal SV je ugostio Alemaniju Ahen, ekipu sa velikom tradicijom. Utakmica je odigrana pred 5.617 gledalaca.

Posle oko pola sata, izgledalo je sve samo ne dramatično. U ovom trenutku, Alemanija, koja je od samog početka pritisla domaćine vodila je sa 3:0 i možda se već osećala kao pobednik.

Od prva tri gola dva je postigao heroj gostiju Anton Hajnc (9. i 21. minut) i to direktno iz slobodnog udarca, a trći gol delo je Lukasa Šćapnika (15. minut).

Nije kraj još dva gola u prvom poluvremenu

Međutim, Vupertal se polako oporavljao od tri gola, te su ofanzivci tima mogli da pokažu svoje kvalitete. Tobajas Peic je glavom iz kornera pogodio za 3:1 (31. minut). Potom je iz penala Šarlison Benšop pogodio za 2:3 (39. minut), te su pri rezultatu 3:2 fudbaleri otišli na zaslužen odmor.

Utakmica je izgubila ritam u drugom poluvremenu, ali su domaći nagrađeni izjednačenjem u 80. minutu, precizan je bio Husein Bulut. Činilo se da će onačni rezultat biti 3:3, ali u 87. minutu još jedan slobodni udarac i ponovo lopti prilazi Hajnc…..

Hajnc postiže het-trik iz slobodnih udaraca za pobedu

Hajnc je oboren u kontri, prišao je lopti, a golmanu domaćih verovatno nije bilo dobro kada je video mladog Nemca. Zaleteo se i precizno pogodio za 4:3 i za het-trik iz slobodnjaka. Stvarno fantastičan učinak Antona Hajnca.

Podsetio na Mihu i čuvenu utakmicu protiv Sampdorije

Tokom svoje velike karijere, prerano preminuli Mihajlović ostao je upamćen kao jedan od najboljih izvođača slobodnih udaraca. Njegov “grom” u levoj nozi oduševljavao je navijače i saigrače, a brinuo rivale gde god da je igrao, od matičnog Borova, preko Vojvodine i Crvene zvezde pa do Lacija i Intera.

U “moru” njegovih podviga, posebno je ostao upamćen podvig koji će teško neko ponoviti i koji su napravili samo dvojica igrača u istoriji – het-trik iz slobodnih udaraca.

U utakmici svog Lacija protiv Sampdorije 13. decembra 1998, Miha jeu ubedljivoj pobedi 5:2 dao sva tri gola iz “slobodnjaka”. Svako ko je gledao tu utakmicu na Olimpiku pamti taj detalj i danas, kao vrhunski dokaz majstorstva preminulog srpskog fudbalera.

Miha je pogađao u 29, 44. i 52. minutu i još jednom pokazao da ni daljine od 30 metara za njega nisu predstavljale veći problem. Sva tri gola Mihajlović je postigao skoro sa iste pozicije, po sredini terena, samo su razdaljine bile različite.