PSŽ

U Francuskoj ništa novo! PSŽ rekordni 12. put podigao trofej Superkupa Francuske

U Francuskoj se večeras igralo za prvi trofej u sezoni. Šampion Pari Sen Žermen i osvajač Kupa Tuluz su se borili za pehar Superkupa.

Parižani su opravdali ulogu apsolutnog favorita i pobedili na svom “Parku prinčeva” rezultatom 2:0. Golove su postigli Li u trećem i Embape u 44. minutu.

PSŽ je rekordni 12. put osvojio ovaj pehar. Snažan sastav je na teren poslao Luis Enrike, od prvog minuta je krenuo strahovit pritisak na ekipu Tuluza, koja je kapitulirala već posle 180 sekundi.

Vitinja je sa sredine terena poslao sjajan dugačak pas na desni bok za Dembela, a ovaj je zavrnuo loptu u “srce” kaznenog prostora za Korejca Lija, koji je rutinski matirao golmana Restesa, za 1:0.

Nakon toga je PSŽ apsolutno kontrolisao situaciju na terenu, stvorio je nekoliko opasnih situacija za 2:0, a onda je Tuluz iz prvog šuta na gol umalo izjednačio.

Dalinga je tukao u 37. minutu, a “svece” su spasili Donaruma, koji je briljantno intrevenisao, i stativa, na kojoj je lopta završila nakon što ju je odbio italijanski čuvar mreže.

Prednost je prvak Francuske ipak udvostručio u 44. minutu. Barkola je proigrao Empabea, a onda je usledio karakteristični siloviti prodor najboljeg igrača Pari Sen Žermena. Uleteo je u šesnaesterac u punom trku pored nemoćnih čuvara i preciznim udarcem poslao loptu u mrežu, za 2:0.

U drugom poluvremenu nije bilo velikih uzbuđenja. Igrači Pari Sen Žermena su “stali na loptu”, oborili ritam, Tuluz je u nekoliko navrata zapretio, ali je Donaruma imao svoje veče, pa se rezultat nije menjao.