Kazakhstan's goalkeeper Igor Shatskiy, right, and Nuraly Alip, center, fight for the ball with Norway's Erling Haaland during the UEFA Nations League soccer match between Kazakhstan and Norway at Ortalyk Stadium in Almaty, Kazakhstan, Friday, Sept. 6, 2024. (AP Photo/Alikhan Sariyev)
Nemoćni Haland (Foto: Beta/AP Photo/Alikhan Sariyev)

U Sitiju zver, u reprezentaciji mala maca: Stanislav zakočio Gvardiolino moćno oružje

Erling Haland je na početku nove sezone sa sedam golova (dva het-trika) na tri meča Premijer lige Engleske nagovestio izuzetnu formu, ali u dresu nacionalnog tima nije se proslavio na premijeri. Kazahstan je priredio veliko iznenađenje u Ligi nacija i otkinuo bod Norvežanima (0:0).

Norvežani, koji su u punom sastavu nastupili u prestonici Kazahstana, nisu uspeli da za 90 i kusur minuta postignu makar jedan gol i tako odnesu sva tri boda za Oslo iako su dominirali.

Erling Haland nije prikazao partiju kakva se od njega očekuje, posebno kada nastupa za Građane, a to je da postigne neki gol. Bio je najbliži pogotku u 55. minutu, kada je pogodio prečku. Pre njega okvir je u prvom poluvremenu pogodio i Horn Mjure.

Kazahstanci su u debitanstki meč u B Ligi nacija ušli kao autsajderi, ali su izabranici ruskog stručnjaka Stanislava Čerčesova hrabro odigrali protiv favorizovane Norveške i uz malo sreće osvojili veliki bod.

U sledećem kolu Kazahstan će gostovati Sloveniji, dok Norveška će dočekati Austriju.