Igrači Betisa slave gol Iska za pobedu u 94. minutu, Printscreen: Youtube/ Arena Sport TV

U Španiji golova posle 90. koliko hoćete: Bilbao oteo pobedu Valensiji u 97, Betis pobedio u 94. Atletiko preskočio Barsu

Kakav dan u Španiji! U tri utakmice su golovi, koji su direktno uticali na krajnji rezultat, padali u sudijskoj nadoknadi posle 90. minuta. Atletik Bilbao je oteo pobedu Valensiji, Rajo je izborio remi, a Betis pobedio.

Druga mladost Iska

Pomalo zaboravljeni Isko, nekada zvezda Reala i španskog fudbala, drugu mladost proživljava u zeleno-belom dresu. Danas je bio heroj trijumfa nad Osasunom 2:1.

Interesantno, oba gola je domaćin u Sevilji postigao u nadoknadi. Najpre je Vilijan Hoze u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena doneo vođstvo.

Izjednačili su gosti iz Pamplone preko Rubena Garsije u 85. minutu, ali je onda u 94. Isko postao heroj i doneo pobedu.

Bebe se zove heroj

Rajo Valjekano je u predgrađu Madrida iščupao bod protiv Real Sosijedada. Napravili su gosti iz San Sebastijana preokret nakon vodećeg gola Mumina.

Usledio je potom šou Migela Ojarzabala koji je golovima u 41. i 66. minutu doneo potpuni preokret i vođstvo. I taman kada se činilo da sledi nova pobeda Sosijedada dogodio se šok.

Bebe, najbolji igrač Raja ove sezone, je u prvom minutu nadoknade dao gol za izjednačenje i konačnih 2:2.

Nije kraj dok Berenger ne kaže

Sličan razvoj situacije je viđen i u Bilbau gde je gostovala Valensija.

De Markos je posle nešto više od pola sata igre doveo Atletik u vođstvo, ali za samo šest minuta u drugom poluvremenu, preko Pereza i Dura, “slepi miševi su preokrenuli”.

I bili su nadomak pobede, mogli su čak da osete njenu slast, ali onda u sedmom minutu sudijske nadoknade se pojavljuje Berenger. Trese mrežu za podelu bodova 2:2.

Atletiko prati Real i Đironu

Atletiko Madrid prema očekivanjima nije imao problema protiv Alavesa na “Vandi Metropolitano”. Sve je rešio u prvom poluvremenu sa 2 gola.

Nova zvezda “jorgandžija” Rodrigo Rikelme je pokazao raskoš svog talenta u 26. minutu kada je postigao vodeći gol. To možete pogledati OVDE.

Alvaro Morata je u nadoknadi prvog poluvremena dobio dubinsku loptu iza leđa odbrane. Sačekao je i “poslao po burek” jednog štopera i potom lagano matirao golmana. Gol pogledajte OVDE.

Utešni gol za goste je u nadoknadi vremena postigao Gevara.

U ponedeljak se sastaju Granada i Viljareal, a kvote za taj meč pogledajte OVDE.