Stuttgart's Serhou Guirassy celebrates after scoring the opening goal during the Bundesliga soccer match between VfB Stuttgart and 1. FC Heidenheim in Stuttgart, Germany, Sunday, March 31, 2024. (Tom Weller/dpa via AP)
Seru Žirasi najbolji strelac Štutgarta sa 23 gola, Foto: Beta/Tom Weller/dpa via AP

U Štutgartu doživeli sudbinu kultnog citata Barda Žive: Sramni kiks golmana, ali sreća ih pogledala u 98. minutu

Auh kakav triler i kakva ludnica na “MHPAreni” u Štutgartu i na kraju remi 3:3 između domaćina i Hajdenhajma.

“Švabe” su vozile svoje navijače od ekstaze do infarkta i nazad. Vodili su 2:0 golovima Seru Žirasija u finišu prvog poluvremena i Štilera na početku drugog dela igre.

A onda ih je zadesila sudbina iz kultnog citata legendarnog Milana Živadinovića, popularnog Barda Žive, – 2:0 je najopasniji rezultat.

Golman Aleksander Nubel je napravio neverovatnu glupost, nakon što je odbranio udarac glavom protivničkog igrača. Odbio je loptu ka zemlji i kad je hteo da je uhvati, ona mu se izmigoljila i prešla gol-liniju.

Kola su tako krenula nizbrdo. Tim Klajndist se potrudio da im da dodatno ubrzanje sa 2 gola za minut. Prvo je u 84. minutu doneo gostima izjednačenje sjajnom reakcijom, a oko 102 sekunde kasnije doneo potpuni preokret – 2:3.

Nisu mogli da veruju navijači Štutgarta šta su njihovi miljenici na terenu dopustili. I kad vam se tako nešto dogodi obično vam je to kazna, ali ovog puta sreća je bila uz njih. Novopečeni reprezentativac Nemačke, Deniz Undav, uspeo je u 8. minutu nadoknade da se sjajno snađe u šesnaestercu gostiju i pogodi za 3:3.

Usledilo je to samo minut nakon što je Nikola Dovedan, Austrijanac srpskog porekla, dobio direktan crveni karton.

Bohumu se, protiv Darmštata, dogodilo isto što i Štutgartu. Vodila je ekipa našeg Erhana Mašovića 2:0 i to ispustila protiv već otpisanog davljenika. Meč je završen 2:2.

U pvom meču nedeljnog programa Bundeslige Keln je uspeo da ostane neporažen u Augzburgu 1:1. Bitan je ovo bod za “jarčeve” koji grčevito pokušavaju da izbore opstanak. Sa druge strane, korak unazad za domaćina koji se bori za izlazak u Evropu.