vojo ubiparip - Spartak
Dramatičan dan u Superligi Srbije (Foto: MN Press)

U subotu 17, u nedelju samo 3 gola na tri utakmice: Nišlije do pobede u 99. minutu

Juče su odigrane tri utakmice prvog kola plej-ofa fudbalske Superlige Srbije na kojima je viđeno čak 17 golova. Danas, kada je na programu bio plej-aut, videli smo samo tri pogotka, i to je realan pokazatelj zašto su ovi klubovi završili regularni deo sezone u donjem delu tabele.

Prvi meč nedeljnog programa je odigram u Subotici, gde je Spartak pobedio Javor sa 1:0. Trenutak odluke desio se u 61. minutu, kada je mladi Nigerijac Kolins Atule matirao golmana Ivanjičana Lazara Raičevića.

Pobedu i to minimalnu zabeležio je i Voždovac, koji je kao gost slavio u Novom Pazaru (1:0). Za pogodak odluke pobrunuo se Jamajčanin Flemings u 56. minutu.

Meč kraj Jošanice će ostati upamćen i po novom isključenju za defanzivca domaćih Ebenezera Anana. Samo što je fudbaler iz Gane odslužio dve utakmice suspenzije zbog isključenja protiv TSC-a, opet će morati na pauzu jer je dobio crveni karton.

U derbiju “južne pruge”, duelu na Čairu između Radničkog i Radnika iz Surdulice viđena je najveća drama. Domaćini su mislili da su poveli u 76. minutu, ali je taj gol poništen zbog ofsajda na asistenciju iz VAR sobe. Ipak, upornost im se isplatila u 99. minutu, kada im je vrednu pobedu doneo defanzivac David Petrović.

Poslednji meč prvog kola plej-auta između IMT-a i Železničara iz Pančeva igra se u ponedeljak od 16 časova na stadionu Voždovca.